لیگ ملت‌‌های والیبال| ایران یک- لهستان یک

لیگ ملت‌‌های والیبال| ایران یک- لهستان یک
تیم ایران در دیدار با لهستان در چارچوب لیگ ملت‌‌های والیبال در یک ست به پیروزی رسید و در ست دوم متحمل شکست شد.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز،

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، تیم ملی والیبال ایران در ست نخست بازی مقابل لهستان در مرحله نهایی لیگ ملت های 2019 که در شهر شیکاگو در حال برگزاری است با نتیجه 25 بر 21 به پیروزی رسید.

ایگور کولاکوویچ برای شروع این بازی مهم و حساس از ترکیب آشنای سعید معروف، امیر غفور، پوریا فیاضی، میلاد عبادی پور، محمد موسوی، علی شفیعی و محمدرضا حضرت پور (لیبرو) استفاده کرد. تیم ملی لهستان با توجه به پیروزی ارزشمند شب گذشته مقابل برزیل با حاشیه امنیت بیشتری بازی می کرد و پیروزی مقابل ایران می توانست آنها را به مرحله نیمه نهایی برساند و از طرفی پیروزی 3 امتیازی ایران مقابل لهستان، شاگردان کولاکوویچ را در جمع 4 تیم برتر قرار می داد.

فدراسیون جهانی والیبال: نه عذرخواهی کردیم و نه ابراز شرمساری/ ترجمه ایرانی ها اشتباه بوده است
لیگ ملت های والیبال| لهستان شگفتی ساز شد/ قدرت نمایی والیبال آمریکا مقابل فرانسه

بازی با حمایت تماشاگران حاضر در سالن کردیت یونیون وان دانشگاه ایلنوی با 3 امتیاز متوالی ایران شروع شد. بازیکنان لهستان به سرعت امتیازات از دست رفته را جبران کردند ولی مشخص بود که تیم ایران برای یک پیروزی 3 امتیازی وارد زمین شده است. بازیکنان ایران می دانستند که سرویس خوب، کلید این بازی حساس است. این کار توسط امیر غفور، میلاد عبادی پور و علی شفیعی به خوبی انجام شد تا اختلاف امتیازات 2 دو تیم به 6 امتیاز برسد. دفاع روی تور نیز، دیگر عامل برتری ایران در ست نخست بود. اسپک های غفور و بازیسازی سعید معروف، مواردی بودند که بازیکنان جوان لهستان نمی توانستند با آن مقابله کنند. حریف اروپایی با توجه به اشتباهات بازیکنان ایران، امتیازات از دست رفته را جبران کرد ولی این ست در پایان با نتیجه 25 بر 21 به سود ایران تمام شد.

تیم ملی ایران در پایان ست نخست 16 امتیاز از اسپک، 5 امتیاز مستقیم از دفاع روی تور، 2 پوئن سرویس و یک امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند و در مقابل تیم لهستان نیز 10 امتیاز از اسپک، یک امتیاز از دفاع روی تور، 4 پوئن سرویس و 6 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

لهستانی ها ست دوم را بهتر شروع کردند و تیم برتر میدان بودند. آنها اسپک های موثرتری به زمین ایران زدند، در سرویس بهتر بودند و اشتباهات کمتری داشتند. در این ست، ویتال هاینن، سرمربی تیم ملی لهستان به دلیل اعتراض مکرر به داور، کارت قرمز گرفت. اختلاف امتیازات و نحوه بازی تیم ایران طوری نبود که در این ست قابل جبران باشد. ست دوم با نتیجه 25 بر 18 به سود لهستان تمام شد.

ادامه دارد...

افزودن نظر