توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1034937

شیرازی: مجوز گرفتن برای مدارس فوتبال کار سختی نیست/ والدین برای ثبت نام فرزندانشان در مدارس استعلام بگیرند/ حواشی لیگ برتر باید آسیب شناسی شود

شیرازی: مجوز گرفتن برای مدارس فوتبال کار سختی نیست/ والدین برای ثبت نام فرزندانشان در مدارس استعلام بگیرند/ حواشی لیگ برتر باید آسیب شناسی شود

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز، ، حبیب الله شیرازی درباره آخرین وضعیت هیئت فوتبال تهران بیان کرد: درباره اقدام هایی که هیئت فوتبال تهران در ۲ فصل اخیر انجام داده باید بگویم سال گذشته بین بهترین هیئت فوتبال ایران انتخاب شدیم. این جایزه برای ما ارزشمند بود. البته در سال های اخیر پنج تا شش بار جایزه هیئت نمونه را کسب کرده و سال گذشته در برگزاری لیگ برتر هم موفقیت هایی به دست آورده بودیم. پس از ۶۰ سال اتفاق بی سابقه ای رخ داد و ساختمانی را برای هیئت فوتبال خریدیم چراکه در ورزشگاه شیرودی مستاجر بودیم. خدا را شکر این حرکت بزرگ انجام شد. مالکیت ساختمان جدید به نام هیئت فوتبال استان تهران است و به واقع باقیات صالحاتی است که چه باشیم یا نباشیم برای فوتبال تهران باقی می ماند.

پخش زنده لیگ های پایه فوتبال تهران دستاورد بزرگی برای ما است

او ادامه داد: یکی دیگر از اقدام هایمان پخش زنده ۲۰ دیدار از لیگ های فوتبال پایه تهران است که دستاوردی بزرگی برای ما محسوب می شود. تمام این مسائل کمک کرد تا هیئت موفقی در سال قبل باشیم.

وظیفه ام است شرایط برگزاری انتخابات هیئت فوتبال را به بهترین شکل فراهم کنم

شیرازی درباره ارزیابی اش از آخرین وضعیت برگزاری انتخابات هیئت فوتبال تهران گفت: بهتر است عباس تیموری به عنوان دبیر هیئت فوتبال و دبیر مجمع انتخاباتی تهران درباره جزئیات آن صحبت کند و من هم وظیفه دارم شرایط را به شکلی فراهم کنم که مجمع به خوبی برگزار بشود. درباره تعداد کاندید اها و عملکرد کمیته ۳ نفره تعیین صلاحیت ها باید تیموری توضیح بدهد.

شیرازی: مجوز گرفتن برای مدارس فوتبال کار سختی نیست/ والدین برای ثبت نام فرزندانشان در مدارس استعلام بگیرند/ حواشی لیگ برتر باید آسیب شناسی شود

رئیس تا زمان برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت فوتبال می تواند به کار خود ادامه بدهد

او درباره برخی نظراتی که درباره لزوم استعفاء او از ریاست هیئت فوتبال تهران و اداره امور این هیئت از سوی سرپرست تا پیش از برگزاری مجمع مطرح شده است، بیان کرد: در راس کشور هم قاعده کلی وجود دارد که پس از انتخابات ریاست جمهوری تا زمانیکه رئیس جمهور جدید کار را شروع بکند، نفر قبلی کار را انجام می دهد. در اساسنامه مصوب فدراسیون فوتبال هم قید شده است رئیس هیئت تا زمان برگزاری مجمع انتخاباتی می تواند به کار خود ادامه بدهد. حتی در همین انتخابات اخیر هیئت فوتبال خراسان رضوی محمد مهدی برادران به عنوان رئیس در مجمع حضور داشت و سرپرست نبود. مطیع قانون هستیم و به آئین نامه های مصوب تمکین می کنیم.

هر تیمی نتواند استاندارد های اصولی را در ورزشگاهش فراهم کند بازی اش در محل دیگری برگزار می شود

شیرازی درباره تاکید هیئت رئیسه سازمان لیگ بر فراهم شدن زیر ساخت های فروش بلیت الکترونیکی، ایجاد گیت های بازرسی و نصب دوربین مداربسته در ورزشگاه ها پیش از شروع لیگ نوزدهم اظهار داشت: مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال تاکید زیادی روی ایمن سازی ورزشگاه ها و تضمین امنیت مسابقات دارد. روی اصولی که برای بهتر برگزار شدن بازی ها وجود دارد تاکید شده است و اگر هر باشگاهی نتواند استاندار های اصولی را فراهم کند، سازمان لیگ باید بازی هایش را در محل دیگری خارج از ورزشگاه اختصاصی آن تیم برگزار کند. هر تیمی که می خواهد مجوز بازی در لیگ بگیرد، باید یک تا ۲ ورزشگاه را معرفی کرده و در این ورزشگاه ها از صندلی های شماره دار استفاده کند.

قرار نیست تماشاگران با حضور در ورزشگاه ها اذیت بشوند

او افزود: طبق اعلام مهدی تاج فیفا روی سه اصل تاکید دارد. یکی از این اصول لذت بردن از مسابقات فوتبال است و همه برای این مهم به ورزشگاه می آیند. قرار نیست هیچ تماشاگری با حضور در ورزشگاه اذیت بشود. به همین دلیل باید فضای مناسبی برای لذت بردن از فوتبال در ورزشگاه ها تعبیه شده باشد و سازمان لیگ باید به ورزشگاه ها مجوز بدهد. تماشاگر نباید ساعت ها قبل از شروع بازی به ورزشگاه بیاید بلکه باید با خرید بلیت الکترونیکی، یک ساعت قبل از بازی به ورزشگاه بیاید و در صندلی مخصوص خودش بنشیند. ازطرفی باید دوربین های مداربسته هم در ورزشگاه نصب بشود تا اگر فردی تخلفی را مرتکب شد و خواست خود را به یکی از تیم ها منتسب کند، شناسایی بشود و با او برخورد قانونی هم صورت بگیرد. همچنین تسهیلاتی هم باید در اختیار هواداران قرار بگیرد.

شیرازی تصریح کرد: طبق تاکید تاج باید به باشگاه ها بگوییم این موارد را اجرایی کنند تا همه حتی آن هایی که از طریق تلویزیون بازی ها را می بینند از بازی هایی که برای اقشار مختلف جامعه این همه جاذبه دارد، لذت ببرند.

عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ درباره آخرین وضعیت سعید فتاحی، مدیر مسابقات این سازمان که به دلیل حواشی دیدار فینال جام حذفی از سوی کمیته اخلاق تا اطلاع ثانوی از فعالیت های فوتبالی محروم شده است، بیان کرد: در این مورد اطلاعی ندارم و بهتر است در این باره حیدر بهاروند (رئیس سازمان لیگ) صحبت کند.

شیرازی: مجوز گرفتن برای مدارس فوتبال کار سختی نیست/ والدین برای ثبت نام فرزندانشان در مدارس استعلام بگیرند/ حواشی لیگ برتر باید آسیب شناسی شود

شیرازی درباره ابهام هایی که نسبت به آئین نامه برگزاری مسابقات سازمان لیگ و به ویژه بحث تعیین ظرفیت برای هوادار
ان تیم میهمان در بازی های جام حذفی وجود دارد، گفت: بی شک دراین باره آئین نامه وجود دارد، اما وقتی روی سایت سازمان لیگ نیامده است یا احتمالا به باشگاه ها ابلاغ نشده دلیلی ندارد که چنین آئین نامه ای وجود نداشته باشد.

او درباره بحث اهدای کاپ قهرمانی سوپرجام به تیمی که در یک فصل قهرمان لیگ برتر و جام حذفی می شود، اظهار داشت: یکی از محور های نشست اخیر هیئت رئیسه سازمان لیگ به روز شدن آئین نامه ها است و این مورد را هم انجام دادیم. قرار است آئین نامه های اصلاحی روی سایت سازمان لیگ هم منتشر شود.

تصمیم گیری درباره موارد پیش بینی نشده در آئین نامه سازمان لیگ درج می شود

شیرازی درباره اینکه چرا برخی موارد مانند همین بحث قانون ۵۰-۵۰ ظرفیت هواداران تیم ها در بازی های جام حذفی یا اهدای کاپ سوپرجام به تیمی که قهرمان جام حذفی یا لیگ برتر شده از قبل پیش بینی نشده است، توضیح داد: در اساسنامه سازمان لیگ این مطلب وجود دارد که هیئت رئیسه می تواند درباره موارد پیش بینی نشده تصمیم گیری کند. به هر صورت هرچه فوتبال ما جلوتر می رود، موارد پیش بینی نشده ای به وجود می آید و تصمیم هایی که هیئت رئیسه درباره موارد پیش بینی نشده می گیرد، در آئین نامه گنجانده می شود.

بلیت بازی های لیگ باید طبق استاندارد های AFC و الکترونیکی فروخته شود

او درباره اینکه آیا بحث تجهیز ورزشگاه های میزبان بازی های لیگ برتر در استان تهران به زیرساخت های فروش بلیت الکترونیکی و گیت های بازرسی آغاز شده یا خیر، گفت: ورزشگاه آزادی در این زمینه تجهیز شده، اما بلیت فروشی از سوی باشگاه ها صورت می گیرد نه سازمان لیگ و هیئت های فوتبال. به باشگاه ها تاکید کرده ایم بحث بلیت فروشی را براساس استاندارد هایی که AFC تعیین کرده انجام بدهند و دیگر بلیت به صورت دستی فروخته نشود. همچنین باید در ورزشگاه ها گیت های بازرسی تعبیه بشود.

مجوز گرفتن برای مدارس فوتبال کار سختی نیست

شیرازی درباره راهکار های هیئت فوتبال تهران برای برخورد با مدارس فوتبال غیرمجازی که با استفاده از نام ستارگان فوتبال فعالیت می کنند و هر سال هم تعدادشان بیشتر می شود گفت: مدارس فوتبال در هر استانی نقش کلیدی دارند و باید با دقت به آن ها توجه شود تا در مسیری سالم و استاندارد جلو بروند. فدراسیون از طریق آکادمی ملی فوتبال آئین نامه مربوط به مدارس فوتبال را به ما ابلاغ کرده و ما هم مدام توصیه می کنیم افرادی که می خواهند در این زمینه فعالیت کنند، مجوز بگیرند. باور کنید اخذ مجوز کار سختی هم نیست، اما باید با افرادی که علاقه ای به کسب مجوز ندارند، برخورد قانونی صورت بگیرد. اکنون ۱۲۷ مدرسه فوتبال در تهران مجوز فعالیت دارند. یکی از این مدارس مربوط به دختران است. آن مدارسی که مجوز دارند، کار درست انجام می دهند. سال گذشته کمیته اخلاق ۱۱۶ مدرسه غیرمجاز را پلمپ کرد.

شیرازی: مجوز گرفتن برای مدارس فوتبال کار سختی نیست/ والدین برای ثبت نام فرزندانشان در مدارس استعلام بگیرند/ حواشی لیگ برتر باید آسیب شناسی شود

پیمانکاران شهرداری زمین هایشان را از روی بی اطلاعی به مدارس فوتبال غیرمجاز می دهند

رئیس هیئت فوتبال تهران افزود: از رسانه ها می خواهم اطلاع رسانی بیشتری نسبت به مدیران مدارس فوتبال غیر مجاز انجام دهند. یک شنبه هفته جاری جلسه ای با حضور اثنی عشری (دبیر کمیته اخلاق) بابایی (معاون وزیر آموزش و پرورش) و مسئولان شهرداری برگزار کردیم. ۶۰۰ زمین در شهر تهران در اختیار مدارس فوتبال است و اگر پیمانکاران این زمین ها بدانند آن ها را در اختیار مدارس فوتبال غیرمجاز قرار می دهند، بی شک چنین کاری نمی شود. من فکر می کنم بسیاری از پیمانکاران از روی بی اطلاعی شان به مدارس فوتبال غیرمجاز زمین می دهند.

والدین برای ثبت نام فرزندانشان در مدارس استعلام بگیرند و مجوز آن را رویت کنند

شیرازی تصریح کرد: تهران به عنوان کلان شهری ۱۷ میلیوم نفری پتانسیل زیادی در فوتبال دارد. در مناطق ۲۲ گانه تهران بازرسانی را برای رسیدگی به امور مدارس فوتبال انتخاب کرده ایم، اما بیشتر آن ها پس از پیگیری شان اعلام می کنند نام فلان مدرسه در فهرست مدارس فوتبال مجاز نیست. ما هم این گزارش ها را در اختیار کمیته اخلاق قرار می دهیم. از والدین محترم خواهش می کنم اگر می خواهند فرزند خود را در مدرسه فوتبالی ثبت نام کنند، از ما درباره آن مدرسه استعلام بگیرند و ببینند آیا در سایت هیئت فوتبال، نام این مدرسه به عنوان مدرسه دارای مجوز ثبت شده است یا خیر. از طرفی باید ببینند در دفتر آن مدرسه، مجوز ثبت شده یا خیر. اگر مجوز را ندیدند، فرزندانشان را ثبت نام نکنند. از طرفی والدین باید طبق مصوبه فدراسیون و هیئت فوتبال شهریه پرداخت کنند و اگر مدرسه ای بالاتر از مبلغ مصوب پول گرفت، آن را به ما معرفی کنند. به مسئولان کمیته مدارس فوتبالمان هم گفته ایم هر اطلاعاتی نیاز است به والدین ارائه بشود تا آن ها پس از تحقیقات لازم فرزندان خود را در بهترین مدارس ثبت نام کنند. استفاده از مربیان خوب و کاربلد، توپ، کاور، پیراهن و سایر ملزوماتی هم که باید در اختیار فوتبال آموزان قرار بگیرد باید در بالاترین کیفیت باشد.

براساس تقسیم بندی درجات مدارس فوتبال باید به آن ها شهریه داد

شیرازی گفت: مدارس فوتبال با ۳ سطح ممتاز، درجه یک و درجه ۲ تقسیم بندی می شوند و براساس این تقسیم بندی شهریه گرفته می شود.

حواشی لیگ برتر باید آسیب شناسی شود

او درباره اینکه آیا مقصران دیدار های جنجالی پرسپولیس و سپاهان در لیگ برتر و جام حذفی مشخص شده اند یا خیر، اظهار داشت: اینگونه مسائل باید آسیب شناسی شود که این امر از سوی کارشناس های مربوطه از طریق بررسی های شان انجام شده است. وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال در هفته های اخیر درباره این جنجال ها بار ها صحبت کرده اند و در هفته های اخیر هم گزارشی از پیگیری حواشی بازی های اخیر ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1034937{/gallery}

افزودن نظر