توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1034838

واکنش تند مهدی تاج به بیانیه قاضی زاده هاشمی

واکنش تند مهدی تاج به بیانیه قاضی زاده هاشمی
مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال نسبت به بیانیه قاضی زاده هاشمی، نماینده مجلس شورای اسلامی واکنش تندی نشان داد.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز، ، مهدی تاج درباره بیانیه احسان قاضی زاده هاشمی، نماینده مجلس شورای اسلامی علیه خودش بیان کرد: صحبت های او برای جامعه فوتبال قابل ارزش و اعتنا نبوده و حتی ارزش ندارد به آن ها جواب بدهیم، اما از آنجاییکه صحبت های او پخش شده است، اما من تقصیر را گردن برنامه ای که اظهارات قاضی زاده را پخش کرده نمی اندازم چراکه او از موقعیتش سوء استفاده می کند. البته فردی مانند کاتب که دیگر نماینده مجلس است و مسئولیتی مانند هاشمی دارد بسیار محترم و عزیز است. کاتب شنبه هفته آتی جلسه ای را برای بررسی راهکار های کمک به استقلال و پرسپولیس برگزار می کند. سراغ ندارم با وجود پیگیری و نظر مثبت کاتب نسبت به ورزش کسی حتی یک مصاحبه از او به یاد داشته باشد.

فوتبال ابزاری است که می تواند بار انتخاباتی داشته باشد

او ادامه داد: فوتبال ابزاری است که می تواند بار انتخاباتی داشته باشد و یک نفر از این طناب، نردبان یا پله برای منافع دیگری استفاده کند، اما وظیفه خودم می دانم درباره بیانیه قاضی زاده به افکار عمومی پاسخگو باشم چراکه مردم دوست دارند پاسخ های مجموعه فوتبال کشور را هم بشنوند.

تاج تصریح کرد: قاضی زاده هاشمی مورد را در بیانیه اش عنوان کرده، اما در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال متوجه نشدیم که مگر می شود یک نماینده درباره کشتی، دارایی بیانیه صادر کند. به هر جهت قاضی زاده بیانیه داده و هدف ما پاسخگویی به مردم است، اما شاید حتی طرف مقابل صرفا بحث انتخاباتی باشد و اگر درباره فوتبال صحبت بشود رسانه ها این صحبت ها را انعکاس می دهند و او می تواند از این طریق در بورس باشد.

مهدی تاج

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: اولین موضوعی که قاضی زاده گفته لزوم التزام عملی فدراسیون فوتبال به نظام و کشور است که به نظر من جای تاسف دارد فضای کشور اینگونه باشد. ۲ روز پیش فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی جلسه ای را برای رسیدگی به اتفاق های فینال جام حذفی در اهواز برگزار کرد و فکر می کنم ریشه بیانیه قاضی زاده هاشمی هم مربوط به همین بازی بود. من بخشی از صحبت هایم را در حضور خود قاضی زاده گفتم و نمایندگان مجلس هم بسیار محترمانه و عالی عمل کردند. سه نایب رئیس مجلس، وزیر ورزش، من و برخی دوستان دیگر در این جلسه بودیم و همه از احترام به قوانین فوتبال حرف زدند. ضمن اینکه برای اتفاق های خوب و مثبتی که در فوتبال افتاده و هیچ وقت در تاریخ چنین نتایجی نگرفتیم تشکر کردند، اما درباره فینال جام حذفی هم بحث داشتند. نمایندگان نیامدند مانند قاضی زاده روی جایی که زخم است بنشینند و آن را ادامه بدهند. نمایندگان محترم حتی از صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان حرف زدند و البته انتقاد هایی هم داشتند که آن ها را به جان خریدم.

اظهارات قاضی زاده بیشتر جنبه سیاه نمایی دارد

تاج ادامه داد: اظهارات قاضی زاده درباره التزام فدراسیون به نظام مقدس جمهوری اسلامی بیشتر جنبه سیاه نمایی دارد. مگر می شود فوتبال کشور در مسیر نظام حرکت نکند و تمام فوتبال زیر سقف جمهوری اسلامی است. همین امروز داریوش مصطفوی به عنوان فردی که رئیس فدراسیون و کاپیتان تیم ملی بوده در مصاحبه ای به شدت از حرف های قاضی زاده انتقاد کرده بود و گفت شاید قاضی زاده روزی دلش می خواسته رئیس فدراسیون بشود یا اینکه دوست داشته بازیکن بشود و اکنون حسرت و غبطه می خورد. مصطفوی جواب خوبی به حرف های قاضی زاده داده بود. باید بگویم فوتبال کشور هم به نظام التزام دارد و همین که ۲ بار متوالی به جام جهانی رفتیم خلاف مصالح نظام بود؟ فوتبال بار ها مورد تمجید مقام معظم رهبری قرار گرفت و این خلاف مصالح مملکت بود؟ مردم ما تا این اندازه از نتایج تیم های ملی، پرسپولیس و سایر باشگاه ها خوشحالی کردند. آیا این ها خلاف صلاح نظام است؟ معنی حرف های قاضی زاده را نفهمیدم.

ما هر میهمانی می آوریم او را به هتل شمال شهر می بریم، نه جنوب شهر

تاج تصریح کرد: مطلب بعدی قاضی زاده درباره این بود که من در یک هتل شمال شهر با اینفانتینو جلسه گذاشتم و یک مصاحبه تلویزیونی برای رئیس فیفا طراحی کردم. واقعیت این است که ما هر میهمانی می آوریم او را به هتل شمال شهر می بریم نه جنوب شهر چراکه اینفانتینو رئیس فیفا است و فکر نمی کنم مردم هم ایرادی بگیرند اگر او را به یک هتل مجلل ببریم. اگر هم بگویند صحنه گردان آن مصاحبه عادل فردوسی پور بوده درست نیست چراکه او بار ها به اینفانتینو گفت به این مصاحبه اصرار کردم و فدراسیون فوتبال اصلا اصراری روی این موضوع نداشته است.

تاج ادامه داد: بینی و بین الله من و مجموعه ام از نحوه مصاحبه و اینکه چه کسی وعده کرده فردوسی پور با اینفانتینو مصاحبه کند اطلاعی نداشتیم. او در آن مصاحبه الزام هایی را بیان کرد و گفت باید برای فوتبال بین المللی این قواعد را رعایت کنید.

برای تفریح به فرانسه نرفته بودم و در کنگره فیفا شرکت کردم

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: موضوع بعدی که قاضی زاده هاشمی درباره آن صحبت کرده درباره سفر من به فرانسه است و می گوید چرا من در زمان برگزاری فینال جام حذفی فرانسه بودم. برای گردش به خارج از کشور و فرانسه نرفته بودم. البته انتظار نداریم قاضی زاده با مسائل فوتبالی آشنا باشد، اما وقتی بیانیه می دهد باید بگویم فوتبال نهادی است که تمام کشور های عضو این نهاد چه فدراسیون های کوچک و چه بزرگ باید در کنگره اش شرکت کنند.

او ادامه داد: من هم به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال ایران باید در این کنگره که رئیس جمهور فرانسه هم در آن حضور داشت شرکت می کردم. ما هیچ وابستگی ای به سفر نداریم و باید در کنگره ای که مربوط به انتخاب رئیس فیفا است و رای گیری این انتخابات شرکت می کردیم. من هم به عنوان نایب رئیس AFC شرکت کردم و جای من در جایگاه رئیس فدراسیون فوتبال، دبیر فدراسیون رای داد. در سفر پنج روزه ما به فرانسه هم کنگره فیفا و هم کنگره AFC برگزار شد و در همان جا بیگلری به عنوان رئیس کمیته استیناف و براتی به عنوان عضو کمیته تعیین وضعیت انتخاب شدند. می توانم بگویم به دلیل اینکه برای همین ۲ کرسی رای گیری انجام شد، برنده واقعی بودیم. هر ۲ نماینده معرفی شده مان در مجمع AFC انتخاب شدند.

مهدی تاج

قاضی زاده را درباره فوتبال صاحب صلاحیت نمی بینم که بخواهم به او توضیح بدهم

تاج افزود: قاضی زاده را درباره فوتبال صاحب صلاحیت نمی بینم که بخواهم به او توضیح بدهم، اما مکلف هستم به مردم که برخلاف قاضی زاده هدفشان آرای انتخاباتی نیست، توضیح بدهم. خیلی از دوستان هم می گفتند درباره اظهارات قاضی زاده صحبت نکن چراکه هدفش مشخص است، اما احساس می کنم اگر خیرخواهانه درباره فوتبال صحبت شده و انتقاد سازنده ای به آن بشود که خروجی آن سازندگی است، بی شک باید به مردم جواب بدهیم. مردم دلایل مرا برای سفر به پاریس می پذیرند.

خود را فرزند نظام می دانیم و فوتبال ایران برای نظام و ملت است

او گفت: قاضی زاده هاشمی می گوید فدراسیون پای نهاد های بیگانه را به امور مملکت باز کرده است. فیفا بیگانه نیست و الزاماتش باید برای ما قابل اجرا باشد. فیفا دخالت نهاد های ثالث را در اداره فوتبال قبول ندارد و بار ها نشان داده ایم و مدارکی را به فیفا ارائه کرده ایم که هیچگونه دخالتی در فوتبال ایران نمی شود. هرچند در مواقعی این اتفاق رخ داده، اما خود را فرزند نظام می دانیم و فوتبال ایران برای نظام و ملت است. مانند قبل خود را تابع قوانین کشور می دانیم، اما باید قوانین بین المللی را هم به شکلی جاری و ساری کنیم که منجر به منع فعالیت ها نشود.

تاج افزود: قاضی زاده می گوید من مصونیت دارم، اما خودم را بار ها موظف دانستم در هر دادگاه صالحه ای که درباره لیگ و هر موضوع دیگری بوده صحبت کنم، اما شاید او خود را دارای مصونیت می داند که احساس می کند باید درباره فوتبال حرف بزند، اما یک کلمه درباره بیکاری، نان و گوشت مردم و هزار مسئله دیگری که مردم با آن ها گرفتار هستند به عنوان وکیل ملت سخن نگوید. خواهش می کنم یک بار درباره این مسائل هم حرف بزند.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: قاضی زاده می گوید من آبروی ایران را در سطح بین المللی برده ام، اما همه دوست و دشمنانمان گواه هستند که امروز بهترین ارتباط را با AFC و فیفا داریم و ضمن در اختیار داشتن سمت نایب رئیسی AFC، بهترین کرسی ها را می گیریم. محمد دادکان پنل جوانان AFC را دارد. هفده پنل قاره ای داریم که به سود فوتبال است.

قاضی زاده اگر می خواهد کاری برای فوتبال انجام بدهد و هدفش فقط رای جمع کردن نیست، کمک کند

تاج اظهار داشت: بحث بعدی قاضی زاده این است که با وجود کمک ۱۳ میلیاردی دولت به تیم ملی چرا می گویید دولت نباید در امور فوتبال دخالت کند. دخالت با کمک تفاوت دارد و در سطح بین المللی دولت و مجلس می توانند به فدراسیون کمک کنند. همین الان قاضی زاده بیاید و کمک کند تا ۹ میلیون دلاری که از فیفا طلبکار هستیم بگیرد. او نگوید اگر بیشتر تلاش کنید، پول فوتبال را می گیرید. تلاش نکردیم و نتوانستیم بگیریم. پرسپولیس ۸۵۰ هزار دلار از فیفا طلب دارد که اگر می توانست بگیرد شاید موضوع برانکو پیش نمی آمد.
این پول ها را بگیریم. استقلال هم ۶۵۰ هزار دلار طلب دارد. قاضی بیاید با کمک هایش ۹ میلیون دلار فدراسیون را از فیفا بگیرد تا فردا اتفاقی که برای برانکو افتاد برای ویلموتس نیفتد و نتوانیم پول او را بدهیم.

در سه ماه پایانی سال ۹۷ و سه ماه ابتدایی امسال، کمیته ملی المپیک و دولت یک ریال هم به فدراسیون کمک نکرده اند

تاج افزود: من اطلاعی از کمک ۱۳ میلیاردی دولت ندارم، اما سال پیش و نه امسال دولت ۲ بار به تیم ملی ایران کمک کرد. در سه ماه پایانی سال ۹۷ و سه ماه ابتدایی امسال، کمیته ملی المپیک و دولت یک ریال هم به فدراسیون کمک نکرده اند. کمیته ملی المپیک تنها ۲۰۰ میلیون تومان پیش از عید به تیم امید پاداش داد که این پول هزینه بلیت هواپیمایی می شود که بازیکنی مانند علیرضا جهانبخش را از لندن به ترکیه و سپس تهران می آورد. در ادامه او را از تهران به کره می بریم و بر می گردانیم و او باید دوباره به لندن بازگردد.

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: اعتقادمان این است باید در فوتبال خصوصی سازی صورت بگیرد تا خرج فوتبال از دولت جدا شود. وزیر ورزش هم گفته باید استقلال و پرسپولیس خصوصی شوند، اما به نظر می آید قاضی زاده هاشمی تنها فردی است که می خواهد دولت در ورزش و فدراسیون ها نقش گسترده تری داشته باشد.

تاج گفت: قاضی زاده می گوید فدراسیون چه دست آوردی داشته است. جای تاسف دارد که بخواهم درباره این موضوع صحبت کنم. دوست و دشمن می دانند چه اتفاقات خوبی برای فوتبال ایران رخ داده است و دیگر باید که انجام شود؟ او می گوید تیم نوجوانان حذف شده است. این حرف درست است، اما همین تیم دوره قبل جام جهانی هشتم شد. آلمان و فرانسه را شکست داد و به آلمان چهار گل زد. فوتسال و فوتبال ساحلی ما سوم و دوم جهان شدند. تیم ملی بزرگسالان درحالیکه دوره های قبل یک درمیان و میلی متری به جام جهانی می رفت ۲ دوره متوالی با صدرنشینی به جام جهانی صعود کرد. تیم ملی فوتسال بانوان ۲ بار قهرمان آسیا شد. کمپی را درست کردیم که با سطح اول بین المللی برابری می کند. قاضی زاده یک بار نیامده این کمپ را از نزدیک ببیند، اما بیانیه می دهد.

قاضی زاده حرف از دستاورد می زند که واقعا جای تاسف دارد

او افزود: روزی که کی روش به ایران آمد گفت یک زمین تمرین استاندارد و اصولی ندارید و من مجبور هستم تیم ملی را در زمین پژوهشگاه نفت تمرین بدهم. اکنون مرکز ملی فوتبال داریم که ۴ زمین تمرین، ساختمان پک، هتل، استخر، سونا و جکوزی دارد و تمام تیم های ملی از آن استفاده می کنند. در این شرایط قاضی زاده حرف از دستاورد می زند که واقعا جای تاسف دارد. مردم بهترین قاضی هستند و می توانند دستاورد های فدراسیون را قضاوت کنند. صعود پرسپولیس به فینال آسیا یک دستاورد است. سهمیه مان در لیگ قهرمانان آسیا ۲+۲ است و این خودش یک دستاورد دیگر است.

نمی دانم قاضی زاده چقدر حرام و حلال می داند

تاج تصریح کرد: او بحث شفاف سازی را مطرح می کند درحالیکه تمام ارکان فدراسیون آماده پاسخگویی هستند. برای فدراسیون سخنگویی گذاشتیم تا هر کسی سوالی دارد پاسخ بدهد. اگر منظور قاضی زاده از شفاف سازی تخلف است، او وظیفه دارد آن ها را به دستگاه های نظارتی اطلاع دهد. اگر قاضی زاده در این موارد ذره ای کوتاه بیاید، کار حرام انجام داده است. البته نمی دانم او چقدر حرام و حلال می داند. باید درباره همه مسائل فوتبال پاسخ بدهیم، اما بهتر است قاضی زاده هم درباره گوشت، نان و بیکاری شفاف سازی کند و جرات داشته باشد بگوید مقصر هستیم.

تاج افزود: باید نگاه ها به فوتبال خیرخواهانه و عادلانه باشد. برخی دستگاه ها می گویند چه کمکی از دست ما بر می آید تا فدراسیون بتواند مطالباتش را از فیفا بگیرد. می ترسیم وضعیت ویلموتس مانند برانکو شود. دست این دستگاه ها را خاضعانه می بوسم. شاید اگر پرسپولیس می توانست مطالباتش را از فیفا بگیرد برانکو نمی رفت و ا کنون هواداران، مدیران و اعضای هیئت مدیره اش ناراحت نبودند. ا کنون باید کمک شود تا فدراسیون فوتبال مطالباتش را دریافت کند چراکه اگر این اتفاق نیفتد و نتوانیم پول ویلموتس را به موقع بدهیم، شاید او هم مانند برانکو برود و در آن وضعیت حجم ناراحتی ها گسترده تر می شود. این وضعیت احتمال دارد برای استقلال هم پیش بیاید و مربی جدیدش بگوید به من پول نمی دهید و می روم.

گزارش بازی جام حذفی در مجلس شورای اسلامی قرائت شد

تاج درباره برگزار نشدن رقابت های لیگ برتر در صورت فراهم نبودن زیرساخت ها اظهار داشت: در این باره سه بحث وجود دارد. ابتدا باید ورزشگاه ها تجهیز شوند. اتفاق هایی که در بازی فینال جام حذفی و همچنین دیدار سپاهان و پرسپولیس رخ داد، تا حد زیادی به خیر گذشت. نیروی انتظامی می گوید تا زمانی که بلیت الترونیکی فروخته نشود نمی توانم در های ورودی ورزشگاه را کنترل کنم. برای بازی پرسپولیس و داماش گیلانیان حدود ۲۰۵۰۰ هزار بلیت فروخته شده بود. قرار بود حدود یک سوم ورزشگاه فولاد خالی باشد، اما تا قبل از ساعت ۷ بعد از ظهر و زمانیکه هواداران داماش به ورزشگاه بیایند، ۳۶ هزار نفر در ورزشگاه فولاد حضور داشتند و ورزشگاه فولاد پر شده بود. با وضعیت فعلی این اتفاق در آینده هم رخ می دهد. گزارش بازی جام حذفی هم در مجلس شورای اسلامی قرائت شد.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: نیروی انتظامی می گوید وقتی ورزشگاهی را کنترل می کنیم باید تمام بلیت ها الکترونیکی فروخته بشود و در تمام ورزشگاه ها گیت وجود داشته باشد. مامور نیروی انتظامی نمی تواند برای ۱۰۰ هزار نفر دولا راست بشود. مانند فرودگاه مهرآباد همه از گیت ها رد می شوند و هیچ اتفاقی رخ نمی دهد.

باید در تمام ورزشگاه ها دوربین مداربسته وجود داشته باشد

تاج تصریح کرد: موضوع دوم این است که باید در تمام ورزشگاه ها دوربین مداربسته وجود داشته باشد تا هر کسی تخلفی صورت داد سراغش بروند و دلیل کارش را بپرسمد. حال یا با ارشاد مسئله را حل کنند یا برخورد قانونی بکنند. بسیاری از تخلفات هم پس از ثبت و دیده شدن، تکرار نمی شوند، اما وقتی در باز باشد و هر کسی که ما نمی شناسیم به ورزشگاه بیاید، ممکن است افراد معاند هم وارد شوند و حتی در ورزشگاه بمب گذاری کنند. امسال اساس را روی اجرای الزام های AFC و مصوبه شورای امنیت کشور گذاشتیم. باید بلیت فروشی الکترونیکی شود و ورزشگاه ها گیت ورودی بازرسی داشته باشند.

تاج تصریح کرد: وقتی بلیت الکترونیکی فروخته شود شفاف سازی هم می شود. در این وضعیت ۵ درصد بلیت سهم نیروی انتظامی، ۱۰ درصد هیئت ها و و ۸۰ درصد برای باشگاه ها می شود. یعنی باشگاه می داند پس از اتمام بازی اش ۷۵۰ تا ۸۰۰ میلیون در حسابش پول وجود دارد، اما ر بخواهین وضعیت مانند سال های قبل باشد، این اشکالات درست نیست. ورزشگاه آزادی ۱۰۰ درصد تجهیز شده، اما ورزشگاه های دیگر باید تجهیز شوند. برخی از آن ها مانند کتی هستند که همه چیز سرجاش است و فقط یک دکمه باید روی آن بدوزند. در این ورزشگاه ها باید کسری ها برطرف شود، اما در برخی ورزشگاه ها امکان اجرای چنین سامانه ای وجود ندارد. بازی های این تیم ها باید به استان همجوار و هر جایی که خودشان می پسندند، انتقال یابد.

هر کس علیه داور صحبت کند یا قبل و پس از بازی بیانیه بدهد، جریمه دارد

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: امسال باید به قرارداد هر بازیکنی یک آئین نامه انضباطی پیوست شود تا او بداند دور داور جمع شود ۲ جلسه محروم شود یا اگر به داور توهین کرد، سه جلسه محروم شود. می خواهیم مانند فوتبال اروپا رفتار کنیم و دیگر نباید منتظر گزارش ناظر بازی باشیم. هر کس علیه داور صحبت کند یا قبل و پس از بازی بیانیه بدهد، جریمه دارد. دیگر مجریان هم نمی توانند طبق تشخیص خود بگویند این باشگاه را جریمه می کنیم یا نمی کنیم.


بیشتر بخوانید:

فدراسیون فوتبال قبول دارد مجلس در راس تمام امور است/ اگر اظهارات قاضی زاده هاشمی حاوی توهین باشد، از طریق قانون پیگیری می کنیم

پرونده تخلفات تاج در فدراسیون فوتبال در دست ماست/ آقای تاج! مجلس در راس امور است


انتهای پیام/

اظهارات تاج درباره بیانیه احسان قاضی زاده هاشمی

تماشاخانه تصویر

{gallery}1034838{/gallery}

افزودن نظر