ثوری: در کمال آرامش با کلانتری خداحافظی کردیم/ صالحی عابر بانک نیست، برادرم است!

ثوری: در کمال آرامش با کلانتری خداحافظی کردیم/ صالحی عابر بانک نیست، برادرم است!
رئیس فدراسیون بوکس گفت: کلانتری مدتی بود که می‌خواست برود و من هم نمی‌توانستم با رفتن او مخالفت کنم، ضمن اینکه ما در کمال آرامش و دوستی با هم خداحافظی کردیم.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز، حسین ثوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که گویا علیرضا کلانتری دبیر سابق فدراسیون بوکس روز گذشته از مسئولیت دبیری فدراسیون بوکس خداحافظی کرده و دلیل این کار چه بوده است، گفت: پیشنهاد خوبی به کلانتری شده بود و در نهایت او تصمیم گرفت که از دبیری فدراسیون خداحافظی کند. کلانتری مدتی بود که می‌خواست برود و من هم نمی‌توانستم با رفتن او مخالفت کنم. ما در کمال آرامش و دوستی با هم خداحافظی کردیم. در حال حاضر نیز تا جایی که من اطلاع داریم به زودی در یک وزارتخانه پست خوبی خواهد گرفت.

وی در واکنش به این سوال که شما مدعی شده‌اید که کلانتری به پایان ماموریت خود در فدراسیون بوکس رسیده است، آیا فعالیت در پست دبیری فدراسیون ماموریتی است؟ گفت: کلانتری کارمند اداره کل استان سیستان و بلوچستان است، او می‌خواست که حضور خود را در دبیری فدراسیون بوکس تمدید کند، اما با توجه به پیشنهادی که داشت نخواست که حضور خود در پست دبیری فدراسیون بوکس را تمدید کند.

رئیس فدراسیون بوکس در پاسخ به این سوال که چرا به این اندازه در این سه ماه اخیر بوکس غرق در حاشیه شده است؟ و چه راهکاری دارید تا از این حواشی دور باشید، گفت: ما هیچ تمایلی برای حاشیه ساختن نداریم اما متاسفانه حاشیه گریبان ما را گرفته است. همه تلاش ما برای آرام شدن فضای بوکس ایران است و انشاالله به این آرامش برسیم.

ثوری در واکنش به این سوال که شما درگیر حواشی خود ساخته هستید، به عنوان مثال، قبایی رئیس هیات بوکس استان کهگیلویه و بویراحمد چرا باید در فدراسیون بوکس مستقر باشد؟ این در حالی است که وی رئیس هیات بوکس این استان است و باید در محل خدمت خود حضور داشته باشد اما او همچنان ماه های زیادی است که در تهران حضور دارد،  آیا این موضوع از لحاظ قانونی و اساسنامه تخلف محسوب نمی‌شود؟ گفت: قبایی به عنوان مشاور در کنار بنده حضور دارد و این موضوع تخلف محسوب نمی‌شود. ضمن اینکه اگر مدیرکل ورزش و جوانان استان مربوطه در مورد این موضوع درخواست بدهد ما با بازگشت وی به استان کهگیلویه و بویراحمد هیچ مخالفتی نخواهیم داشت.

رئیس فدراسیون بوکس در ادامه صحبت های خود با اشاره به دستاوردهای بوکس ایران در دوران مدیریت خود اشاره کرد و گفت: فدراسیون بوکس با 49 درصد افزایش در بحث بیمه ورزشی و حدودا با 12 هزار نفر نیرو افزایش، جز موفق ترین‌ها بوده است. در حوزه استعدادیابی و کارهای پایه نیز رتبه اول را کسب کرد. در حوزه آموزش در سال 96 در جیاگاه 36 بودیم و در سال 97 در جایگاه پنجم قرار گرفتیم. 

وی در پاسخ به این سوال که آیا شهریار رحمانی گزینه اصلی برای دبیری فدراسیون بوکس است یا خیر، عنوان کرد: رحمانی هم میتواند یکی از گزینه ها باشد، اما موضوع اصلی این است که دبیر فدراسیون باید حتما بوکسی باشد و نسبت به این جامعه شناخت کامل داشته باشد.

ثوری در پاسخ به این سوال که این روزها در بین خانواده بوکس این طور مطرح شده، سیامک صالحی نایب رئیس فدراسیون بوکس به عنوان عابر بانک در فدراسیون حضور دارد و در واقع او پشت پرده تمام این تغییرات در فدراسیون است، آیا این موضوع صحت دارد یا خیر، گفت: صالحی برادر من است. او به عنوان یک فردی که مشاوره می‌دهد کنار بنده حضور دارد و تصمیم ساز است و تصمیم گیرنده نیست.  او به عنوان دوست کنار ما است و نباید به او لقب عابر بانک بوکس را بدهیم. 

انتهای پیام/س

افزودن نظر