توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1026807

مشخص شدن نحوه قرار گرفتن کشتی گیران رنکینگ دار در جدول رقابت‌های جهانی

مشخص شدن نحوه قرار گرفتن کشتی گیران رنکینگ دار در جدول رقابت‌های جهانی
نحوه قرار گرفتن کشتی گیران رنکینگ دار در جدول مسابقات جهانی کشتی و گزینشی المپیک در قزاقستان مشخص شد.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز،

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، پس از استعلام فدراسیون، مدیر بخش ورزش های اتحادیه جهانی کشتی در پاسخ شیوه گروه بندی ۴ کشتی گیر برتر طرح رنکینگ سیستم در مسابقات را با توجه به صفحه ۱۵ قوانین کشتی به شرح زیر اعلام کرد:

کشتی گیر شماره ۱ در گروه بندی در ابتدای جدول قرار می گیرد (نفر اول بالای جدول)

کشتی گیر شماره ۲ در گروه بندی در پایین جدول قرار می گیرد (نفر اول پایین جدول)

کشتی گیر شماره ۳ در گروه بندی در بالای جدول پایین قرار می گیرد.

کشتی گیر شماره ۴ در گروه بندی در پایین جدول بالا قرار می گیرد.

اگر در جدول مرحله مقدماتی داشتیم، کشتی گیران رنکینگ دار در آخر وارد جدول خواهند شد. اگر تعداد ورزشکاران به گونه ای بود که نفرات برتر رنکینگ مجبور به شرکت در مرحله شوند، کشتی گیر برتر شماره ۴ اول وارد جدول خواهد شد. سپس نفر برتر شماره ۳ و در پایان کشتی گیر برتر شماره ۲ وارد جدول خواهد شد. اگر مجبور باشیم نفر برتر شماره ۱ را وارد جدول کنیم، تنها از طریق عدد کامل کشتی گیران شرکت کننده (۳۲-۱۶-۸) می باشد.

بر اساس طرح سید بندی اتحادیه جهانی کشتی گیرانی که در رقابت های اعلام شده، مسابقات جهانی، قاره ای و رقابت های بین المللی دارای طرح سیستم رنکینگ شرکت کنند با توجه به مقام بدست آورده امتیازاتی را بدست خواهند آورد که ۴ نفر برتر هر وزن (از لحاظ کسب امتیاز) در رقابت های جهانی و یا المپیک به ترتیب در بالا و پایین جدول (دو نفر بالا و دو نفر پایین) قرار می گیرند.

بر اساس اعلام اتحادیه جهانی کشتی امتیازات بدست آمده مسابقات جهانی، جزء طرح سیستم رنکینگ در رقابت های سال آینده کشتی گیران محسوب خواهد شد و این رقابت ها ارفاق وزنی ندارد.

نحوه امتیاز گیری کشتی گیران در مسابقاتی که جزء طرح سیستم رنکینگ محسوب می شوند به شرح زیر است:

- قهرمانی جهان:
مقام اول: ۵۰ امتیاز
مقام دوم: ۳۰ امتیاز
مقام سوم مشترک: ۱۵ امتیاز
مقام پنجم مشترک: ۱۰ امتیاز
مقام هفتم: ۸ امتیاز
مقام هشتم: ۶ امتیاز
مقام نهم: ۴ امتیاز
مقام دهم: ۲ امتیاز

- قهرمانی قاره ای:
مقام اول: ۱۲ امتیاز
مقام دوم: ۱۰ امتیاز
مقام سوم مشترک: ۸ امتیاز
مقام پنجم مشترک: ۶ امتیاز
مقام هفتم: ۴ امتیاز
مقام هشتم: ۲ امتیاز

- مسابقات بین المللی دارای رنکینگ:
مقام اول: ۸ امتیاز
مقام دوم: ۶ امتیاز
مقام سوم مشترک: ۴ امتیاز
مقام پنجم مشترک: ۲ امتیاز

از دیگر مواردی که در این طرح لحاظ شده تعداد کشتی گیران در هر مسابقه است به طوری که برای گروه های وزنی با ۱۰ شرکت کننده و یا کمتر ۶ امتیاز اضافه، برای گروه های ۲۰-۱۱ کشتی گیر ۸ امتیاز اضافه و برای گروه هایی که بیش از ۲۰ شرکت کننده در آن حضور داشته باشند ۱۰ امتیاز اضافه داده خواهد شد.

امتیازات به ورزشکاری که در آن وزن کشتی می گیرد اختصاص داده خواهد شد و غیر قابل انتقال به سایر کشتی گیران و اوزان دیگر خواهد بود. امتیازات بعد از مسابقات قهرمانی جهان و بازی های المپیک و قهرمانی جهان های پیشین و بازی هایی که برای رنکینگ آن سال استفاده میشود صفر (reset (خواهد شد. به عنوان مثال، رنکینگ سال ۲۰۱۹ با نتایج مسابقات قهرمانی جهان بوداپست ۲۰۱۸ آغاز می شود.

همچنین اگر کشتی گیری وزن خود را تغییر دهد امتیازات وی در وزن جدید منتقل می شود و در پایان سال رتبه بندی بهترین ورزشکار سال از اول ژانویه تعیین خواهد شد و رتبه بندی جدید با آخرین مسابقه جهانی و یا بازی های المپیک محاسبه خواهد شد.

رقابت های جهانی کشتی و گزینشی المپیک روز های ۲۳ تا ۳۱ شهریورماه در شهر نورسلطان قزاقستان برگزار می شود و ۱۰۸ کشتی گیر (نفرات اول تا پنجم آزاد، فرنگی و زنان) مجوز حضور در المپیک را در ۶ وزن المپیکی بدست می آورند.


بیشتر بخوانید:

مولای ما سید علی خامنه ای است

جلسه کمیته برگزاری مسابقات جهانی کشتی برگزار شد/ تدارک ویژه قزاق ها برای انجام رقابت ها


انتهای پیام/

۲۳ شهریورماه آغاز رقابت های جهانی کشتی و گزینشی المپیک در قزاقستان

تماشاخانه تصویر

{gallery}1026807{/gallery}

افزودن نظر