ارزش طرح های آبی آذربایجان غربی به 50 هزار میلیارد ریال رسید

ارزش طرح های آبی آذربایجان غربی به 50 هزار میلیارد ریال رسید
ارومیه- مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت تخصصی مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه میزان اعتبار مصوب برای احداث طرح های آبی در آذربایجان غربی به بیش از 50 هزار میلیارد ریال می رسد، گفت: ارزش طرح های امروز افتتاح شده در این استان بیش از 27 هزار میلیارد ریال برآورد شده است.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز، محمد حاج رسولی ها روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: امیدواریم سایر طرح های آبی این استان که ارزش آن ها به 23 هزار میلیارد ریال می رسد، با متمم اعتباری لازم به زودی به بهره برداری برسند.


وی در رابطه با مجموع طرح های انتقال آب از سد سیلوه، اظهار داشت: پس از افتتاح این خط انتقال بیش از چهار هزار هکتار از اراضی زیر دست سد سیلوه و حاج ابراهیم به سیستم آبیاری نوین مجهز می شوند.
وی ادامه داد: هشت هزار و 900 هکتار دیگر از این اراضی تا پایان سال جدید مجهز به سیستم آبیاری نوین می شوند.
مشاور وزیر نیرو در رابطه با انتقال آب از این سد به دریاچه ارومیه نیز گفت: این کانال انتقال آب به طول 22.5 کیلومتر مربع و به سمت دریاچه ارومیه است.
وی با بیان اینکه از سد چپر آباد تا دریاچه ارومیه 14 کیلومتر مهندسی رودخانه انجام شده و آب آن به رودخانه «گدار» رسیده است، اضافه کرد: در رودخانه گدار نیز برای انتقال آب به پیکر دریاچه ارومیه 27 کیلومتر لایروبی انجام شده است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران امروز /سه شنبه/ به منظور افتتاح چند طرح عمرانی، خدماتی و زیربنایی وارد فرودگاه ماکو در شمال آذربایجان غربی شد.
3214/518

افزودن نظر