توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/958682
در جلسه امروز شورای شهر تهران صورت گرفت؛

تشریح اقدامات شهرداری تهران در مناطق سیل زده از زبان پیروز حناچی

تشریح اقدامات شهرداری تهران در مناطق سیل زده از زبان پیروز حناچی
شهردار تهران در جلسه امروز شورای شهر تهران اقدامات شهرداری برای امدادرسانی در مناطق سیل زده را تشریح کرد.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز،

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، پیروز حناچی شهردار تهران با حضور در یکصد و سی و پنجمین جلسه شورای شهر تهران که امروز (یکشنبه ۲۵ فروردین ماه) برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی درباره اقدامات اخیر شهرداری تهران در استان های سیل زده اظهار کرد: شهرداری تهران جزء اولین اکیپ هایی بود که در استان گلستان حضور پیدا کرد و تا شب گذشته تمامی اتفاقات و مدیریت آق قلا بر عهده شهرداری تهران بود.

وی با بیان اینکه اکیپ هایی نیز به منطقه پلدختر اعزام شدند، گفت: همچنین اقدامات لازم توسط شهرداری تهران در مناطق جنوبی کشور مانند دشت آزادگان در سوسنگرد صورت گرفت.

شهردار تهران با اشاره به کمک های مردمی ادامه داد: عمده کمک های صورت گرفته، کمک های مردم نهاد بود و شهرداری تهران نیز نسبت به ارسال تجهیزات لجستیک به مناطق سیل زده اقدام کرد.

حناچی ادامه داد: طی دو روز گذشته ۷۰ کامیون حامل کمک های مردمی از حرم مطهر امام خمینی (ره) برای کمک به مردم مناطق سیل زده کشور ارسال شد و این کمک ها شامل کمک های نقدی و غیرنقدی است.

وی با اشاره به زیر آب بودن دشت آزادگان، شمال سوسنگرد، بستان و روستا های اطراف تا دشت رقابیه گفت: در حال حاضر اکیپ های شهرداری تهران در تلاش هستند آب را به مسیر اصلی هدایت کنند.

حناچی در رابطه با لزوم تصویب لایحه دو فوریتی کمک به مناطق سیل زده گفت: در کنار کمک های نقدی و غیرنقدی شهروندان برای تخلیه آب از منازل و خیابان ها نیاز به تجهیزات لجستیک و واتر جت است که باید از طریق شهرداری تهران اقدام شود.

شهردار تهران ادامه داد: در تهران هم اقداماتی صورت گرفت، شایان ذکر است در روز ۱۲ فروردین که اوج بارش ها بود، توانستیم با مدیریت همه جانبه خطرات ناشی از سیل پایتخت را کنترل کنیم.

وی ادامه داد: در مناطقی مانند وردآورد که سطح آب بالا بود، توانستیم با راه اندازی سیستم بی جی اس و ارسال پیامک به ساکنان آن حریم اطلاع رسانی کنیم و خطرات ناشی از سیل را به حداقل ممکن برسانیم.

پس از سخنان ‏ حناچی لایحه دو فوریتی شهرداری تهران در خصوص کمک های شهرداری تهران به استان های سیل زده به رأی گیری گذاشته شد و با ۱۹ رأی موافق و بدون مخالف تصویب شد.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}958682{/gallery}

افزودن نظر