بررسی پرونده باغات تهران در جلسه سه‌شنبه شورای شهر

بررسی پرونده باغات تهران در جلسه سه‌شنبه شورای شهر
شورای شهری‌ها امروز لایحه دو فوریتی شهردار تهران را تصویب کرده و پس از آن پرونده ۵ باغ و زمین مسکونی را بررسی کردند.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، صد و سی و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران صبح امروز با حضور ۱۹ نفر از اعضای شورای شهر تهران برگزار شد.

 در این جلسه که از ساعت ۹ و ۱۵ دقیقه به صورت رسمی و با تلاوت آیات قرآن کریم توسط یکی از قاریان روشندل آغاز شد ابتدا رئیس شورای شهر تهران تذکراتی در خصوص وضعیت کشور در مواجهه با سیل های اخیر و همچنین اقدامات انجام شده و همچنین اقدام ناپسند کشور متخاصم آمریکا ارائه کرد.
 پس از آن ۵ نفر از اعضای شورای شهر تهران تذکراتی را در خصوص مدیریت شهری سیلابهای اخیر و همچنین برخی مسائل اعلام کردند.
اعضای شورای شهر تهران در گام بعپی وارد بررسی طرح دوفوریتی شهرداری تهران برای تصویب یک لایحه در خصوص کمک رسانی به سیل زدگان کشور شدند.
شهردار تهران پیروز حناچی در سخنانی در خصوص لزوم تصویب این طرح توضیحاتی ارائه کرد و گفت به نظر می رسد که شهرداری تهران باید با داشتن این مصوبه قانونی اقدام به کمک رسانی به شهروندان و هموطنان کند.
در ادامه ۱۹ نفر از اعضای شورای شهر تهران به دو فوریت این لایحه رأی مثبت دادند اما در خصوص کلیات لایحه موافقت و مخالفت هایی شد.
 اعضای شورای شهر در خصوص اینکه شهرداری تهران باید تغییراتی در این لایحه و همچنین استنادات قانونی آن داشته باشد نظراتی داشتند که آن نظرات به رای گذاشته شد اما در نهایت ۱۶ نفر از اعضا با کلیات لایحه نیز موافقت خود را اعلام کردند.
 اعضای شورای شهر تهران وارد بررسی رقم پیشنهادی اجرای لایحه شدند که در نهایت عدد بودجه ۱۰۰ میلیارد ریالی برای اجرای این لایحه از سوی اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.

در ساعت ۱۱ صبح امروز و پس از بررسی لایحه دو فوریتی شهرداری تهران نوبت به ورود به دستور جلسه ای که از پیش تعیین شده بود شد اما با توجه به پایان زمان جلسه شورا محسن هاشمی تمدید نیم ساعته وقت برگزاری شورا را به رای گذاشت که این موضوع مورد موافقت اعضا قرار گرفت و به این ترتیب مقرر شد جلسه تا ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه ادامه پیدا کند.
 شورای شهر با تمدید مهلت وارد دستور جلسه بررسی ضوابط املاک از پیش تعیین شده شد و ۵ پرونده مربوط به باغات مورد بررسی قرار گرفت و سرانجام در ساعت ۱۱ و ۳۰ درس صد و سی و پنجمین جلسه شورای شهر تهران به پایان رسید و مقرر شد جلسه بعدی در تاریخ ۲۷ فروردین روز سه شنبه برگزار شد.
 انتهای پیام/

افزودن نظر