توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/933197

تبدیل بزرگراه‌های تهران به پیست سرعت در نوروز/ پلیس راهور: با تمام توان مقابل متخلفان می‌ایستیم

تبدیل بزرگراه‌های تهران به پیست سرعت در نوروز/ پلیس راهور: با تمام توان مقابل متخلفان می‌ایستیم
معاون ترافیکی راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: حدود ۶۰ دستگاه لیزرگان سرعت به صورت ۲۴ ساعته در معابر بزرگراهی مستقر هستند.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، پیامک های مرگبار عامل تصادفات رانندگان در عید نوروز/استقرار ۶۰ دستگاه سرعت ۲۴ ساعته در پایتختسرهنگ مجید رضایی معاون ترافیکی راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در گفتگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره اینکه معابر بزرگراهی در طول سال و به ویژه اواخر اسفند زیر بار ترافیکی سنگین می روند گفت: پس از پایان اسفند و در روز های آغازین فروردین بار ترافیکی معابر پایتخت بسیار روان تر می شود و با کم حجم شدن حجم ترافیک سرعت خودرو ها نیز افزایش چشمگیری پیدا می کند.

وی افزود: البته در این میان بعضی از رانندگان توانایی کنترل خودرو در سرعت بالا را ندارند و با یک تغییر مسیر ناگهانی و یا واکنش به عکس العمل راننده خودروی کناری، حوادث جبران ناپذیری به بار می آروند.

رضایی با بیان اینکه بیشتر نوع تصادفات در این ایام برخورد با گاردیل های حاشیه اتوبان ها و تصادف به خاطر عدم توجه به جلو است، افزود: در دو روز ابتدایی سال، اغلب شهروندان در حال رانندگی اقدام به ارسال و خواندن پیامک و یا تماس تلفنی می کنند و همین آمار تصادفات به علت عدم توجه به جلو را بالا برده است.

وی در ادامه گفت: توصیه من به رانندگان این است که حساسیت خود را در این ایام بالاتر ببرند و با توجه به سرعت بالای خودرویشان در اتوبان های خلوت تهران، قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

معاون ترافیکی راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به اینکه تمام نیرو های پلیس راهور تهران بزرگ در ایام نوروز به حالت آماده باش در آمده اند: افزود: وضعیت همه نیرو های ستادی به حالت عملیاتی تغییر داده شده است و تمام نیرو ها در سطح معابر اقدام به خدمت رسانی می کنند تا تعطیلات به کام مردم تلخ نشود.

رضایی ادامه داد: در این میان حدود ۶۰ دستگاه لیزرگان سرعت هم به صورت ۲۴ ساعته در معابر بزرگراهی مستقر هستند و رانندگی شهروندان را رصد می کنند تا هیچگونه مشکلی برای رانندگان پیش نیاید.

معاون ترافیکی راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در پایان ضمن هشدار به رانندگان متخلف و با اشاره به نوع برخورد پلیس راهور با رانندگان خاطی گفت: اگر ببینیم راننده ای، رانندگی مخاطره آمیز دارد و جان دیگر شهروندان را به خطر می اندازد، خودروی راننده متخلف قطعا توقیف خواهد شد و در صورت نیاز راننده خاطی نیز به مراجع قضایی معرفی می شود.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}933197{/gallery}

افزودن نظر