استاندار آذربایجان شرقی بر مدیریت بهینه منابع آبی تاکید کرد

استاندار آذربایجان شرقی بر مدیریت بهینه منابع آبی تاکید کرد
تبریز- استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت 2 فروردین، روز جهانی آب، بر مدیریت منابع آبی برای ایجاد فرصت بهره‌مندی تمام مردم و تمام نسل‌ها از این نعمت الهی تأکید کرد.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، در پیام محمدرضا پورمحمدی آمده است: ما با وجود محدودیت‌های روزافزون و شدید منابع آبی که مصرف بی‌رویه آب، آن را بیش از پیش تشدید می‌کند، در شرایطی سال جدید آغاز می کنیم که 97 درصد مردم استان از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردارند.


آگاهی از این نکته که در همین لحظه بیش از 2 میلیارد نفر در جهان از دسترسی به آب سالم و بهداشتی محرومند، ارزش برخورداری از این نعمت الهی و مسئولیت ما در قبال آن را دوچندان می‌کند.
سازمان ملل همچون سال‌های گذشته شعاری برای روز جهانی آب (که مصادف با دوم فروردین ماه است) تعیین کرده که در سال 2019 این عنوان «آب برای همه» اعلام شده است.
این تعبیر به ظاهر ساده در درون خود مفهوم عمیقی دارد که دیگر بار یادآور مسئولیت اجتماعی دستگاه‌های متولی در تأمین و توزیع آب از یک سو و مصرف‌کنندگان از سوی دیگر است.
«ما آب را از پدران‌مان به ارث نبرده‌ایم، بلکه برای فرزندان‌مان به امانت داریم.» اگرچه ممکن است مفهوم دقیق این جمله در اثر تکرار زیاد فراموش شده باشد، اما با تعبیری از نوع «آب برای همه» بهتر به مفهوم آن پی خواهیم برد.
استاندار آذربایجان شرقی در این پیام پاسداری از نعمت بی‌بدیل آب را در چارچوب وظایف انسانی و اجتماعی خود ضروری دانست.
3071

افزودن نظر