خطوط ارتباطی برخی از روستاهای بالادست مازندران قطع است

خطوط ارتباطی برخی از روستاهای بالادست مازندران قطع است
ساری - مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران گفت: پس از گذشت چهار روز از باران شدید و سیلاب در استان ، هنوز خطوط ارتباطی برخی روستاهای کوهستانی قطع است.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، یدالله طهماسبی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روستاهای بالادست در شیرگاه ، آلاشت و هزار جریب نکا هستند و ساکنان این مناطق از پوشش تلفن همراه ، تلفن ثابت و اینترنت بی بهره هستند.


وی با اشاره به اینکه این قطعی خطوط ارتباطی ناشی از صدمات به سایت ها و دکل های مخابراتی نیست، ادامه داد: 20 سایت مخابراتی به دلیل قطعی برق از مدار فعالیت خارج شدند و این روستاها با مشکل ارتباطی مواجه اند .
مدیر کل ارتباطات مازندران اضافه کرد: برق موتور فعالیت سایت های مخابراتی است و در صورت قطعی برق تا سه ساعت با باطری های شارژی فعالیت دارند و پس از آن خاموش می شوند.
وی ابراز امیدواری کرد با رفع مشکل قطعی برق این روستاها، تلفن ثابت ، همراه و اینترنت این روستاها فعال شود.
باران شدید اوایل این هفته در مازندران بخصوص در مناطق شرقی و مرکزی باعث شد تا رودخانه ها سرریز و آب به مزارع ، باغات و حتی منازل مردم سرازیر شود.
هرچند تاکنون در خصوص میزان دقیق خسارت های سیل در مازندران آماری منتشر نشده است اما بنا به گفته مسئولان یک هزار و 500 منزل مسکونی در مناطق شهری و روستایی خسارت دیدند .
2096/1899

افزودن نظر