26 هزار کودک بی سرپرست تحت پوشش بهزیستی قرار دارد

26 هزار کودک بی سرپرست تحت پوشش بهزیستی قرار دارد
شهرری- رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: 26 هزار کودک بی سرپرست و بد سرپرست زیر پوشش این نهاد حمایتی قرار دارند.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، وحید قبادی دانا عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از شیرخوارگاه حضرت رقیه (س) اظهار داشت: از این تعداد 10 هزار کودک در مراکز تحت پوشش بهزیستی و 16 هزار کودک نیز در خانواده‌های جایگزین نگهداری می‌ شوند.


وی در مورد دسته بندی و ارایه خدمات به کودکان بد سرپرست و بی سرپرست تصریح کرد: در این گروه، اکنون فرزندان مجهول الهویه و فرزندان با هویت از خدمات سازمان بهزیستی بهره مند می شوند.
قبادی دانا ادامه داد: کودکانی که در خیابان ها یا بیمارستان ها شناسایی شده و به دلیل شرایط سنی هویت نامعلومی دارند توسط نیروی انتظامی معرفی و برای پذیرش در بهزیستی به مراجع قضایی ارجاع می شوند.
وی در ادامه از افزایش 27 درصدی مستمری بگیران بهزیستی نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر در حدود 5 میلیون و 800 هزار نفر در قالب یک میلیون و 50 هزار خانوار در کشور از سازمان بهزیستی مستمری دریافت می کنند.
رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه امسال تمام یارانه‌ افراد تحت پوشش این نهاد پرداخت شده است، افزود: یارانه مراکز شبانه روزی در حوزه توانبخشی اعم از معلولین جسمی حرکتی، ذهنی، بیماران مزمن روانی با تعرفه سال 97 در بهمن ماه و اسفند ماه پرداخت شد.
وی با بیان اینکه افزایش مستمری مددجویان تحت پوشش بهزیستی کشور از اولویت های این سازمان به شمار می رود، گفت: در سال 98 در نظر داریم تا مستمری مددجویان را 20 درصد افزایش دهیم.
رئیس سازمان بهزیستی کشور پیشگیری از معلولیت‌ها به ویژه ژنتیکی را بسیار مهم دانست و بیان کرد: اجباری شدن غربالگری زوج‌های جوان، تقویت مراکز مشاوره ژنتیک و نیز رایگان بودن آزمایش‌های ژنتیکی برای جامعه هدف سازمان بهزیستی و کمیته امداد گام‌هایی در این جهت است که در امسال اجرایی می شود.
1970/6003

افزودن نظر