افزایش ۲۰ درصدی دریافتی مستمری بگیران بهزیستی در سال ۹۸

افزایش ۲۰ درصدی دریافتی مستمری بگیران بهزیستی در سال ۹۸
رئیس سازمان بهزیستی کشور از افزایش ۲۰ درصدی دریافتی مستمری بگیران بهزیستی در سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، وحید قبادی دانا بعد از ظهر پنج شنبه و در حاشیه بازدید پایگاه های امداد و نجات مستقر در آزادراه تهران- قم طی سخنانی گفت: در حال حاضر حدود یک میلیون و ۵۰ هزار خانوار که حدود ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر می شوند، مستمری بگیر سازمان بهزیستی کشور هستند.
وی با بیان این که حدود ۸۰۰ هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی افراد دارای معلولیت هستند، گفت: ۲۶ هزار نفر از فرزندان تحت پوشش بهزیستی هستند، که ۱۰ هزار نفر از آنها در مراکز بهزیستی و ۱۶ هزار نفر در خانواده های جایگزین نگهداری می شوند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: تا پایان سال ۹۷ تمام مستمری بگیران بهزیستی مستمری خود را دریافت کردند و به این افراد عیدی نیز پرداخت شد و تمام یارانه ها و امداد فرزندان تحت پوشش تا پایان سال تسویه و پرداخت شد و یارانه مراکز شبانه روزی در حوزه توانبخشی اعم از معلولین جسمی حرکتی، ذهنی، بیماران مزمن روانی و… با تعرفه سال ۹۷ در بهمن ماه و اسفند ماه پرداخت شد، که ۲۷ درصد نسبت به ماه های گذ شته افزایش داشت و همچنین یارانه روزانه افراد دارای معلولیت نیز در تمام استان ها تا پایان سال پرداخت شد.
قبادی دانا اضافه کرد: در سال ۹۸ در نظر داریم، تا مستمری را ۲۰ درصد افزایش دهیم.
وی با اشاره به نام گذاری سال ۹۸ به نام رونق تولید توسط مقام معظم رهبری گفت: تلاش داریم، تا در حوزه اشتغال مددجویان مدل های مناسبی را طراحی کنیم، تا به اشتغال پایدار کمک کند و نیز با تقویت حوزه مسکن اندکی از هزینه های مددجویان را کاهش دهیم و در حوزه توانمندسازی این افراد گام برداریم.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به حوزه پیشگیری از معلولیت ها به ویژه معلولیت های ژنتیکی نیز اشاره کرد و افزود: اجباری شدن غربالگری زوج های جوان، تقویت مراکز مشاوره ژنتیک و نیز رایگان بودن آزمایش های ژنتیکی برای جامعه هدف سازمان بهزیستی و کمیته امداد گام هایی در این جهت در سال ۹۸ است.

افزودن نظر