توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/924331

جزئیات محاکمه آخرین عضو ایرانی باند یاکوزا

جزئیات محاکمه آخرین عضو ایرانی باند یاکوزا
عضو ایرانی باند یاکوزا که به اتهام قتل در ژاپن به قصاص محکوم شده بود، با رد حکمش از سوی دیوان عالی کشور، بار دیگر پای میز محاکمه ایستاد.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز،

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اوایل دی سال ۹۴ زن میانسالی با مراجعه به پلیس آگاهی تهران مدعی شد پسرش به نام میثم در شهر ناگویای ژاپن توسط گروهی تبهکار کشته شده است. با این شکایت تیم تحقیق با دستور بازپرس وارد عمل شدند و همزمان مکاتباتی نیز با پلیس ژاپن انجام شد.

براساس تحقیقات پلیس این کشور، میثم پس از حمله شبانه ۹ مرد مسلح ایرانی به بیمارستان انتقال یافته، اما به دلیل شدت جراحات کشته شده بود.

مأموران پلیس شهر ناگویا هشت تن از متهمان را بازداشت کرده بودند، اما آخرین عضو این گروه به نام رامین ۳۱ ساله به مکان نامعلومی متواری شده بود. در حالی که تحقیقات برای دستگیری متهم فراری در ایران و ژاپن ادامه داشت کارآگاهان پلیس کشور دریافتند مرداد سال گذشته رامین با پاسپورت جعلی به ایران وارد شده و در یکی از شهر های شمالی کشور زندگی مخفیانه ای دارد. به این ترتیب رامین بازداشت شد. متهم پس از دستگیری، درگیری را پذیرفت، اما ادعا کرد با توجه به این که هر ۹ نفر چاقو و قمه داشتند مطمئن نیست ضربه او باعث مرگ میثم شده است.

این اظهارات با توجه به نظریه پزشکی قانونی ژاپن رد شد، چرا که ضربه کشنده با سلاح برنده سنگین به پشت زانوی مقتول را علت مرگ اعلام کرده بود و تنها رامین در این صحنه شمشیر داشت، بنابراین او برای محاکمه به شعبه دوم دادگاه کیفری انتقال یافت. این در حالی بود که ۸ همدست او محاکمه و به زندان محکوم شده بودند. متهم در آن جلسه نیز اظهارات قبلی اش را تکرار کرد، اما قضات پس از شور رأی به قصاص او دادند. این حکم به دیوان عالی کشور فرستاده شد، اما به دلیل برخی ایراد های قضایی مورد تأیید قضات دیوان قرار نگرفت.


بیشتر بخوانید: رسول یاکوزا اعدام می شود


به این ترتیب رامین صبح دیروز بار دیگر برای محاکمه در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی زالی حاضر شد. در ابتدای این جلسه خانواده مقتول خواستار قصاص متهم شدند سپس رامین در جایگاه ایستاد و گفت: از سال ها پیش در ژاپن عضو یک باند خرید و فروش مواد مخدر شدم. میثم هم عضو همین باند بود. سر موضوعی با او اختلاف پیدا کردیم. میثم به روی ما اسلحه کشید، ما هم با چاقو و قمه به او حمله کردیم. من شمشیر دستم بود، اما یک ضربه به او زدم. هنوز هم می گویم شاید ضربه کسی دیگری باعث مرگ او شده باشد. در پایان این جلسه قضات وارد شور شدند تا رأی را صادر کنند.

منبع: روزنامه ایران

انتهای پیام/

آخرین عضو باند یاکوزا در انتظار مجازات

تماشاخانه تصویر

{gallery}924331{/gallery}

افزودن نظر