ساخت و سازهای غیرقانونی در تقی‌آباد

ساخت و سازهای غیرقانونی در تقی‌آباد
شهردار منطقه ۱۸ در خصوص اراضی تقی‌آباد گفت: این اراضی با کاربری کشاورزی در جنوب غرب تهران در طول سالیان گذشته با ساخت کارگاه‌های غیرقانونی به مأمنی برای متخلفین در حوزه جمع‌آوری و تفکیک غیرمجاز پسماندهای خشک از سطح شهر تهران تبدیل شده است.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، سید محمد فیاض شهردار منطقه ۱۸ در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس در خصوص اراضی تقی‌آباد گفت: این اراضی با کاربری کشاورزی در جنوب غرب تهران  در طول سالیان گذشته با ساخت کارگاه‌های غیرقانونی به مأمنی برای متخلفین در حوزه جمع‌آوری و تفکیک غیرمجاز پسماندهای خشک از سطح شهر تهران تبدیل شده است.

وی ادامه داد: این محدوده با ایجاد مشکلات بهداشتی، زیست‌محیطی و امنیتی یکی از لکه‌های آلوده و بی‌دفاع شهری پایتخت بوده که در این دوره از مدیریت شهری عزمی جدی جهت پاک‌سازی کامل آن جزم شده است.
شهردار منطقه ۱۸ به بازدید معاون  دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه 37 ویژه شهرداری‌ها و در پی آن اخذ دستورات قضایی در خصوص اقدامات عملیاتی موردنیاز  اشاره کرد و گفت: جلسات هماهنگی با رییس پلیس تهران بزرگ و صدور دستور همکاری عوامل نیروی انتظامی با شهرداری منطقه و طرح موضوع پاک‌سازی تقی‌آباد در کمیته ویژه مدیریت پسماند فرمانداری تهران راه را برای پاک‌سازی این اراضی هموار نمود.

فیاض افزود: در گام نخست با اخذ دستور قضایی و پشتیبانی سر کلانتری پنجم فاتب 105 خودرو غیرمجاز حامل پسماند به محدوده توقیف  و در گام دوم مبادی ورودی و خروجی محدوده مسدود و آمدوشد از تنها معبر آزاد از طریق استقرار کیوسک نگهبانی نیروی انتظامی کنترل  می شود و همچنین انشعابات غیرقانونی آب و برق قطع شد؛ این اقدامات گردانندگان کارگاه‌ها را مجبور به ترک محدوده کرده و زمینه جمع‌آوری سازه‌های غیرقانونی را فراهم آورد.

شهردار منطقه ۱۸ یادآور شد: در گام سوم پس اخذ دستور قضایی کارگاه‌های ساخته‌شده به صورت ناایمن و غیراصولی جمع‌آوری شده و 2 هکتار از مستحدثات غیرقانونی که شامل 130 کارگاه بوده کاملاً پاک‌سازی و 20 هکتار از اراضی آزاد شد، سپس با دستور معاون خدمات شهری شهرداری تهران خاک و نخاله‌های به‌جا مانده بالغ بر 1000 کامیون از محدوده به خارج انتقال یافتند.
انتهای پیام/

افزودن نظر