توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/870132
محسنی بندپی خبر داد

منشأ بوی نامطبوع تهران ناشی از فعالیت گسل‌ها و زباله نیست

منشأ بوی نامطبوع تهران ناشی از فعالیت گسل‌ها و زباله نیست
استاندار تهران گفت: انتشار بوی نامطبوع در مناطق مختلف تهران نمی‌تواند ناشی از زباله و فعالیت گسل‌های شهر باشد.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز،

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در بازید از بیمارستان لقمان حکیم که امروز (شنبه 22 دی ماه) به مناسبت روز پرستار برگزار شد، با اشاره به انتشار خبری مبنی بر پیدا شدن منشأ بوی نامطبوع شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: براساس گزارش های پژوهشکده محیط زیست دانشگاه تهران، غلظت گاز Co۲ و ذرات معلق در منطقه یافت آباد بیشتر از سایر مناطق تهران اعلام شده است.

وی افزود: وضعیت منطقه آرادکوه به گونه ای است که اگر بوی نامطبوعی هم در آنجا منتشر شود، به سمت تهران نمی آید، چراکه مسیر باد در شهر تهران از غرب به شرق است و شواهد علمی و مستندی مبنی بر اینکه منشأ بوی نامطبوع تهران منطقه آرادکوه است، وجود ندارد.

استاندار تهران گفت: اینکه گسل های شهر تهران منشأ انتشار بوی نامطبوع در شهر تهران بوده است و شهروندان تهرانی را نگران کرده بود، صحت ندارد.

وی با اشاره به وجود ۱۶ گسل زلزله در تهران افزود: با توجه به اینکه قبل از انتشار بوی نامطبوع در شهر تهران هیچ تغییراتی در آب های زیرزمینی و همچنین هیچ زمین لرزه و تکانی در تهران اتفاق نیفتاده است، لذا شواهدی برای ارتباط این پدیده با فعال شدن گسل ها وجود ندارد و تصور انتشار بو از طریق فعال شدن گسل ها منتفی است.

محسنی بندپی تصریح کرد: غلظت گاز Co۲ در مناطق تهران احساس شده و این بو نمی تواند ناشی از زباله باشد.

وی افزود: به احتمال زیاد منشأ این بو ماده شیمیایی مرکاپتان است که در جایی نشت کرده و یا در صنعت مربوط به فرآورده های پلاستیکی استفاده شده است.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}870132{/gallery}

افزودن نظر