توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/870093
رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت خبر داد

علی جنی دستگیر شد/ سرقت بیش از 200 دستگاه گوشی تلفن همراه توسط دو سارق

علی جنی دستگیر شد/ سرقت بیش از 200 دستگاه گوشی تلفن همراه توسط دو سارق
سرهنگ معظمی گودرزی از دستگیری دو سارق با بیش از 200 فقره سرقت گوشی تلفن همراه در پایتخت خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، علی جنی دستگیر شد/ اعتراف سارقان به سرقت بیش از 200 دستگاه گوشی همراه، سرهنگ کارآگاه محسن معظمی گودرزی رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار کرد: در پی افزایش وقوع سرقت گوشی همراه و اعلام شکایت تعدادی از شهروندان از سرقت گوشی همراه آنان به روش قاپیدن، با توجه به حساسیت و اهمیت ماجرا، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

یکی از مالباخته ها که مردی میانسال است در اظهارات خود می گوید: غروب موقع برگشتن به خانه در حال صحبت کردن با گوشی همراه بودم که یک دستگاه موتورسیکلت از کنار دستم به سرعت رد شد و ترک نشین آن در کسری از ثانیه گوشی موبایلم را از دست من قاپید و به سرعت از محل دور شدند و به واسطه تاریکی هوا هم نتوانستم شماره آن را یادداشت کنم.

فردی دیگر هم که برای اعلام شکایت از سارقان به اداره دوم پایگاه آگاهی مراجعه کرده بود در اظهارات خود اعلام کرد که تازه از خودرو خود پیاده شده بودم و در حال قفل کردن درب خودرو همزمان مشغول صحبت کردن با موبایلم بودم که یک دستگاه موتورسیکلت به سرعت از کنار دستم رد شد و ترک نشین آن موبایلم را به سرقت برد.

سرهنگ معظمی گودرزی تصریح کرد: در تحقیقات و بررسی های صورت گرفته مشخص شد این سارقان که بیست و چهار، پنج ساله هستند در غرب تهران و بیشتر در محدوده های اشرفی اصفهانی، ستارخان، میدان صنعت با استفاده از موتورسیکلت های ان اس در رنگ های سیاه و سفید و سیاه و قرمز و به صورت دو ترک از شهروندان و غالبا از طریق قاپیدن سرقت می کردند.

علی جنی دستگیر شد/ اعتراف سارقان به سرقت بیش از 200 دستگاه گوشی همراه

وی افزود: این دو سارق که هر دو دارای سوابق متعدد کیفری از جمله درگیری و زورگیری و مجرد و دارای مدرک تحصیلی سیکل هستند که بیشتر در نقاط خلوت در فرصتی مناسب اقدام به سرقت گوشی همراه مردم می کردند و در برخی موارد که با مقاومت طرف مقابل روبرو می شدند به زور و تهدید و ارعاب با استفاده از چاقو متوسل می شدند.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت بیان کرد: در بررسی های صورت گرفته محل سکونت یکی از سارقان به نام محسن مشخص و این سارق در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه ساعت 4 صبح در خواب دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی انتقال داده شد. در بازجویی های صورت گرفته از محسن مخفیگاه سارق دوم (امید) که از آنجائی که هیچ جای ثابتی نداشت و به علی جنی معروف بود، شناسایی و سارق دوم نیز در یک عملیات ضربتی دستگیر شد.

وی افزود: سارقان در اعترافات خود اعلام داشتند که از حدود 6 ماه پیش با موتورسیکلت ان اس در غرب تهران اقدام به موبایل قاپی می کردند و روزانه دو یا سه مورد سرقت موبایل داشته اند و در غروب همان روز هم با مراجعه به خیابان مولوی گوشی های سرقتی را با توجه به مدل گوشی های سرقت شده از 500 هزار تومان تا چند میلیون تومان به فروش می رساندند و پول گوشی های سرقتی را صرف مصرف موادمخدر، مشروبات الکلی و غیره می کردند.

سرهنگ معظمی گودرزی با اشاره به اینکه یکی از سارقان که غالبا ترک نشین بوده و اقدام به قاپیدن گوشی مالباخته ها می کرده است بر روی لاله گوشی دارای خالکوبی ستاره و همچنین بر روی گردن دارای خالکوبی است، خاطرنشان کرد: سارقان به دستور قاضی شعبه سوم بازپرسی ناحیه 34 تهران در اختیار پایگاه دوم آگاهی تهران بزرگ قرار دارند، از این رو شهروندانی که از حدود 6 ماه پیش تا 18 دی ماه سال جاری در محدوده غرب تهران ( مناطق اعلام شده) گوشی تلفن همراه آن ها سرقت شده است، برای شناسایی سارقان به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ به آدرس جنت آباد، شاهین شمالی مراجعه کنند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}870093{/gallery}

افزودن نظر