توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/870091
امام جمعه موقت تهران:

میزان تولید زباله در تهران بیش از متوسط جهانی است

میزان تولید زباله در تهران بیش از متوسط جهانی است
حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد با بیان اینکه باید تولید زباله در تهران باید نصف شود، گفت: باید به تفکیک پسماند در مبدأ توجه شود.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، کاظمی///میزان تولید زباله در تهران بیش از متوسط جهانی است، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران صبح امروز در حاشیه همایش شرکت شهر سالم شهرداری تهران که به مناسبت روز پرستار و میلاد حضرت زینب (س) در تالار ایوان شمس برگزار شد، با تأکید بر ضرورت تفکیک پسماند از مبدأ گفت: اگر مردم زباله ها را در خانه تفکیک کنند سلامت کودکان کار حفظ خواهد شد و این کودکان به خاطر جست وجو در سطل های زباله در معرض بیماری قرار نمی گیرند.

وی تصریح کرد: فرهنگ تولید پسماند و تفکیک آن باید ارتقا یابد و تولید زباله در تهران باید به یک دوم کاهش یابد و لذا من از شرکت کنندگان در این مراسم درخواست می کنم که در این امر پیشگام باشند و این موضوع را در فضای مجازی ترویج کنند.

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد با بیان اینکه میزان تولید زباله در تهران بیش از متوسط جهانی است، اظهار کرد: در سایر شهرهای دنیا هفته ای دو تا سه بار اقدام به جمع آوری زباله می شود اما اگر در تهران یک شب زباله ها جمع آوری نشود با مصیبت روبرو هستیم.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه در شهرهای مختلف دنیا اعتصابات گوناگون مشکلی در حوزه جمع آوری زباله و پسماند ایجاد نمی کند، اظهار کرد: اما اگر در تهران اتفاقی رخ دهد چون زباله ها تفکیک نشده اند وضعیت نامناسبی رخ خواهد داد و لذا از شهروندان می خواهم تولید پسماند را به حداقل برسانند.

وی در پایان به موضوع تولید ثروت از پسماند پرداخت و گفت: یکی از کارآفرینان کشور که می خواست از پسماند برق تولید کند در حال حاضر با مشکل روبرو است و لذا از شهردار تهران می خواهم که این موضوع را بررسی کرده و علت آن را کشف کند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}870091{/gallery}

افزودن نظر