2850 پرونده تخلف اصناف کهگیلویه و بویراحمد به تعزیرات رسید

یاسوج - مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 2 هزار و 850 پرونده تخلف اصناف در این استان در6 ماه نخست سال جاری از سوی اداره های متولی به این نهاد نظارتی رسیده است.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، رضا زیرایی روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج، اظهار داشت: تخلفات تعدادی از این پرونده ها بررسی و منجر به صدور حکم شده و تعدادی نیز در حال بررسی است.


وی بیان کرد: بیشترین پرونده های تخلف صنفی تشکیل شده در این مدت در کهگیلویه و بویراحمد به ترتیب مربوط به درج نکردن قیمت، گرانفروشی و کم فروشی بوده است.
زیرایی تصریح کرد: مجموع پرونده های قاچاق کالا سال جاری نیز در این استان 266 مورد بوده است.
وی در پاسخ به برخی از سوال ها درباره تعطیلی نشدن واحدهای صنفی متخلف گفت: براساس قانون هر واحد صنفی که سالیانه پنج مورد تخلف گران فروشی داشته باشد تعطیل خواهد شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه وبویراحمد بیان کرد: هم اکنون 15 دستگاه نظارتی کار بررسی وضعیت بازار استان را به عهده دارند و گزارش تخلفات را به تعزیرات حکومتی ارسال می کنند.
زیرایی بیان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد 14 بازرس و 300 ناظر افتخاری دارد.
وی تصریح کرد: تمام اصناف دارای انبار ،موظف هستند موجودی انبارهای خود را از یکم تا سوم هر ماه به این سازمان ارسال کنند و صنعت معدن و تجارت سوم تا پنجم هر ماه طرح راستی آزمایی اصناف را انجام می دهد.
زیرایی ابراز داشت: یکی از اهداف تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد نا امن کردن شرایط برای سوداگرانی است که سبب اخلال در بازار می شوند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد افزود: وضعیت و قیمت میوه، مزون های عروس، لباس مدارس، تالار ها و کارت پارک در کهگیلویه و بویراحمد از جمله مواردی هستند که شکایات زیادی در مورد انها به تعزیرات حکومتی رسیده است.
وی عنوان کرد: برای فروشگاه رفاه یاسوج به دلیل تخلفات صنفی از جمله اعلام نکردن موجودی کالا، درج قیمت، گران‌فروشی و غیره برای 17 قلم جنس در تعزیرات حکومتی پرونده تشکیل‌شده است.
زیرایی بیان کرد: در راستای منافع مردم و سایر تولیدکنندگان به‌صورت مستمر بر تمامی کالا ها و اجناس نظارت جدی صورت خواهد گرفت.
وی از تمامی مصرف کنندگان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در واحدهای صنفی مراتب را به شماره ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت گزارش دهند.
کهگیلویه و بویراحمد دارای بیش از 27 هزار واحد صنفی، تولیدی، خدماتی و توزیعی دارد.
9868/1662

افزودن نظر