دستگیری سارقان حرفه ای کامپیوتر وانت پیکان

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری دو سارق کامپیوترهای وانت پیکان در منطقه جنوب غرب پایتخت خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، دستگیری سارقان حرفه ای کامپیوتر وانت پیکان؛ سرهنگ کیوان ظهیری رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری دو سارق کامپیوترهای وانت پیکان در منطقه جنوب غرب پایتخت خبرداد که با موتورسیکلت پالس در ساعات صبحگاهی اقدام به سرقت می کردند.

بنابر این گزارش، در هفته گذشته شخصی با مراجعه به معاونت عملیات کلانتری ۱۶۱ ابوذر اظهار کرد که خودروی وانت پیکان خود را ساعت ۱۲ شب در خیابان پیغمبر پارک و ساعت ۷ صبح پس از مراجعه متوجه می شود که خودرو روشن نمی شود و کاپوت لق است؛ وقتی کاپوت را بالا می زند متوجه به سرقت رفتن کامپیوتر خودرو می شود.

ساعتی از مراجعه شاکی به کلانتری نگذشته بود که شهروندی دیگر به کلانتری مراجعه و شکایتی مشابه را مطرح کرد. به لحاظ حساسیت موضوع فوری تیم عملیاتی جهت شناسایی و دستگیری متهمان وارد عمل شدند و با بررسی میدانی محل پارک خودروها و نیز دوربین های مداربسته محل، مشخصات ظاهری سارقان به دست آمد.

در تحقیقات اولیه مشخص شد دو نفر جوان با یک دستگاه موتورسیکلت قرمز رنگ، خودروها را شناسایی و فرد ترک نشین با سیمی که در دست داشت کاپوت را باز و کامپیوتر را به سرقت می برد.

پس از بررسی دقیق چهره سارقان، فرد راکب به نام حسن از آنجا که سابقه دار بود، شناسایی و در یافت آباد دستگیر شد اما پس از انتقال به کلانتری منکر اتهام خود شد، اما در نهایت پس از مشاهده فیلم لب به اعتراف گشود و بیان کرد که با دوستش امیر 28 ساله اقدام به سرقت کرده اند. پس از هماهنگی های قضائی، مخفیگاه امیر در منطقه راه آهن شناسایی و دستگیر شد.

حسن در تحقیقات بیان کرد: پیش از این در مکانیکی کار می کرده و به لحاظ اعتیاد شدید کار را رها و به سرقت روی آورده است و از آنجا که سال های گذشته با امیر که در میدان راه آهن موادمخدر را از او می خریده آشنا شده بود، نقشه سرقت از پیکان وانت ها را کشیده و اجرایی کرده اند.

امیر نیز اظهار کرد که در میدان راه آهن موادمخدر می فروخته و پس از اینکه سه سال پیش دستگیر وبه زندان رفت، پس از آزادی از زندان بنا به پیشنهاد حسن، برنامه سرقت ها را در پیش گرفتند. به نحوی که امیر در مدت ۱۰ ثانیه کامپیوترها را به سرقت می برده و حسن بابت هر کامپیوتر ۵۰ هزار تومان به او می داد و خودش آن را به مال خرها به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان در تهران و شهریار می فروخت و خرج موادمخدر می کرد.

سرهنگ ظهیری با اشاره به این که سارقان در تحقیقات اولیه به ۱۰۰ فقره سرقت در مناطق جنوب غرب تهران اعتراف کرده اند، توضیح داد: این پرونده به همراه متهمان تحویل پایگاه هشتم پلیس آگاهی شد.

انتهای پیام/

افزودن نظر