توضیحات فرمانده ناجا درباره گم شدن کودکان پاکستانی در حاشیه تهران

فرمانده ناجا گفت: اخبار مربوط به گم شدن کودکان پاکستانی را شنیدم و بعد از بررسی که شخصا انجام دادم، مشخص شد خبر از اساس صحت ندارد.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، توضیحات فرمانده ناجا درباره گم شدن کودکان پاکستانی در حاشیه تهران؛ سردار حسین اشتری فرمانده ناجا اظهار کرد: در شرایطی که این روزها شبکه های مجازی ناجوانمردانه به کشور و مسئولان هجمه می آورند، چه خوب است اخبار را از رسانه ها منتشر کنند، زیرا مطالبی که از رسانه ها منتشر می شود حتما از روی دلسوزی و به صلاح کشور است.

وی افزود: انتشار مطالب خلاف واقع موجب ناراحتی پرسنل نیروی انتظامی می شود. اخبار نباید با توجه به فضای موجود جامعه منتشر شود بلکه باید واقعیت های موجود منتشر شود. همچنین در جایی اگر انتشار خبری به اقتدار پلیس ضربه می زند، اول به خود پلیس اطلاع داده شود تا مشکل رفع شود.

سردار اشتری با بیان اینکه پلیس در تمام نقاط کشور حضور دارد، گفت: اگر در نقطه ای از کشور هم دارای پاسگاه نباشیم، باز هم در آنجا نیروهای پلیس گشت زنی می کنند و تمام ماموریت های پلیس هم موثر است.

فرمانده ناجا گفت: باید به ازای هر هزار نفر 9 پلیس وجود داشته باشد. ما در حال حاضر در وضعیت 2/8 هستیم و با نیروهای کادری به میانگین 3/2 می رسیم. در صورتی که به صورت استاندارد باید به ازای هر هزار نفر 5 پلیس داشته باشیم.

وی گفت: گاهی از اخبار عکس گرفته می شود که واقعیت را نشان نمی دهد. ما از رسانه ها می خواهیم از اخبار فیلم گرفته شود تا واقعیت و حوادث قبل و بعد از حادثه نشان داده شود.

سردار اشتری گفت: ماموران ما در سرما و گرما کار می کنند اما در جایی از کوره در می روند و واکنش نشان داده می شود. پلیس امروز در تمام جاها حضور دارد و با اشرار و توزیع کنندگان مواد مخدر مقابله می کند. نیروهای ما در مرزها در حوادث ماه های اخیر مقاومت کردند و در تمام ماموریت ها موفق بودند.

وی تاکید کرد: همیشه باید یک وجه پلیس اقتدار و وجه دیگر آن مهربانی باشد و رسانه ها باید این دو را در کنار هم نشان دهند و تقویت کنند و کاری کنند که همه جامعه این تصور را داشته باشند که اگر کاری داشتند، پلیس می تواند به آنها کمک کند.

فرمانده ناجا گفت: هر دستگاهی می تواند مدتی تعطیل باشد اما هیچ یک از کلانتری ها نمی تواند حتی یک روز تعطیل شود.

سردار اشتری گفت: اگر پلیس در بین مردم محبوب و مقتدر باشد، به نفع مردم است.

وی در رابطه با انتشار خبر گم شدن 7 کودک پاکستانی در رسانه ها گفت: زمانی که این خبر را در یک رسانه دیدم بسیار متاثر شدم و به هر مسئولی که تماس گرفتم، گفتند که این خبر صحت ندارد.

سردار اشتری گفت: جامعه امروز و شتاب فضای مجازی رسانه ها می توانند به نیروی انتظامی کمک کنند و ما باید در فضای مجازی پیشتاز باشیم.

فرمانده ناجا در ادامه اظهار داشت: این روزها چند مامور ما در پلیس خبرساز شدند. در یکی از موارد مربوط به بازداشت شهرام جزایری بود. شهرام جزایری با لباس پاکستانی قصد خروج از کشور را داشت و حتی اسم خودش را عوض کرده بود. اما مامور ما به او شک می کند و عکس جزایری را در اینترنت سرچ می کند و تطبیق می دهد . جزایری در محل به مامور ما یک میلیارد تومان پیشنهاد رشوه می کند و همان جا پرداخت می کند که این هم زمینه پرونده می شود.

وی گفت: در موردی دیگر هم یکی از ماموران پلیس راهور یک چک حامل به مبلغ 814 میلیون تومان پیدا و به صاحب آن را پیدا و تحویل می دهد.

انتهای پیام/

افزودن نظر