تحقق توسعه به همفکری همدلانه جامعه نیاز دارد

ایلام - معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با بیان اینکه توسعه پایدار و حفظ محیط زیست از مفاهیم اساسی حقوق شهروندی هستند گفت: تحقق این مفاهیم و به خصوص حق شهروندی و توسعه به همفکری همدلانه آحاد جامعه نیاز دارد.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، محمود عباسی شامگاه چهارشنبه در نشست هم اندیشی حقوق شهروندی با شهردار و اعضای شورای شهر ایلام اظهار کرد: شکل دادن تحول اساسی برای ایجاد آینده بهتر همه مردم به نگاه همدلانه و مشارکت جمعی نیاز دارد.


وی حق شهروندی را سنگ بنای توسعه ذکر کرد و افزود: به طور قطع اهداف توسعه گرایانه فقط در صورتی حصول می شوندکه تک تک افراد جامعه خود را جزیی از یک خانواده بزرگ بدانند.
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با بیان اینکه اصول حقوق شهروندی همان حقوق بشر در چارچوب جغرافیایی جمهوری اسلامی است، گفت: دولت به این موضوع توجه ویژه داشته و ساز و کارهای آنرا فراهم کرده است.
عباسی تاکید کرد: دولت دوازدهم اعتقاد راسخ دارد که هم باید مردم با اصول حقوق شهروندی آشنا شوند و هم مسئولان موظفند برای تحقق آن گام بردارند.
وی شوراهای اسلامی شهر و روستا را از مصادیق حقوق شهروندی ذکر کرد و افزود: شوراها تا کنون به جایگاه واقعی خود دست پیدا نکرده و برای ارتقا جایگاه آنها باید گام های بلندی برداشته شود.
وی یادآور شد: آموزش و ترویج حقوق شهروندی یک جریان دوسویه بین مردم و مسئولان است و در این زمینه شوراها به عنوان موسسات عمومی جایگاه ممتازی دارند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام نیز در این نشست گفت: حقوق شهروندی یکی از مولفه های اساسی مدیریت شهری در کنار فعالیت های عمرانی است.
احمد کرمی افزود: عدم توجه به حقوق شهروندی باعث می شود به اهداف مورد نظر خود در زمینه زندگی شهری نرسیم و در این زمینه لازم است مسائل اجتماعی مد نظر قرار گیرد.
وی تاکید کرد: موفقیت در جلب مشارکت شهروندان در مباحث حوزه مدیریت شهری در راستای تحقق سرانه های مختلف ضروری است.
به گزارش ایرنا، در این نشست شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ایلام به بیان دیدگاه ها، فعالیت ها و مشکلات مربوط به تکمیل زیرساخت های لازم برای تحقق حقوق شهروندی در شهر ایلام پرداختند.
6032/6034

افزودن نظر