بیش از هزار برنامه سوم خرداد در سمنان اجرا می‌شود

سمنان- مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سمنان گفت: بیش از یک هزار برنامه از سوی دستگاه‌های مختلف و تشکل های مردمی و مذهبی به مناسبت بزرگداشت سوم خرداد در این استان اجرا می شود.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، سردار حسن سلامی روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، فضاسازی فرهنگی و تبلیغی شهرها و متناسب با ماه رمضان با همکاری شهرداری‌ها و نهادهای مختلف فرهنگی، اجرای آیین های در مساجد ، دستگاه‌های دولتی، مراکز نیروهای مسلح را از جمله برنامه‌های شاخص این ایام برشمرد.


وی دیدار مختلف گروه ‌های جامعه از خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و رزمندگان دفاع مقدس حضور آحاد مردم و جامعه ایثارگری در آیین گلباران گلزارهای شهدا و یادمان شهدای گمنام ، حضور گسترده جامعه ایثارگری و پیشکسوتان دفاع مقدس در نماز جمعه و سخنرانی فرماندهان نظامی ، همایش مودت نیروهای مسلح، صبحگاه مشترک نیروهای مسلح، مسابقات ورزشی پیشکسوتان دفاع مقدس ، محافل قرآنی، نواختن زنگ مقاومت و پیروزی در مدارس ، افتتاح یادمان شهید گمنام شهرستان آرادان را از دیگر برنامه‌های این روز ذکر کرد.
وی تصریح کرد : لازمه موفقیت در عرصه‌های مختلف حفظ این ارزش‌های انقلابی و حفظ روحیه جهادی رزمندگان است.
وی با بیان این که اگر این مناسبت‌ها در تاریخ انقلاب اسلامی زنده بماند فضای اخلاق و نشاط اجتماعی در جامعه زنده خواهد ماند و برابر دشمنان منفعل نخواهیم شد، ادامه داد: با حفظ ارزش‌های انقلاب و اسلام آسیب های فرهنگی اجتماعی به حداقل خواهد رسید.
سلامی گفت : خرمشهر نماد مقاومت و پیروزی بزرگ در سال‌های دفاع مقدس بوده و از مناسبات بزرگ و ایام الله انقلاب بود که در این روزها در تاریخ انقلاب به وقوع پیوست و باید از این ایام پاسداری کرد.
وی بیان داشت : فتح خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس بوده و پرداختن به فتح خرمشهر پرداختن به هویت و امنیت ملی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان ادامه داد: پیروزی‌های بزرگی که به دست آمد، حاصل مجاهدت رزمندگانی بود که جز سلاح نظامی به سلاح ایمان و معنویت مجهز بودند.
استان سمنان در دفاع مقدس سه هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد.
7342/6026/

افزودن نظر