سردار هداوند خبر داد

افزایش ۹۵ درصدی تماس‌های تلفنی شهروندان تهرانی با سامانه ۱۱۰

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ از افزایش 95 درصدی تماس‌های تلفنی شهروندان تهرانی با سامانه 110 خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز،

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سردار حمید هداوند جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ اظهار کرد: از آنجا که در بروز حوادث اجتماعی یا جرایم در مواقع حساس و ضروری راحت ترین راه دسترسی عموم شهروندان به پلیس، تلفن ۱۱۰ است، شهروندان تهرانی در سال گذشته ۱۱ میلیون و ۹۰۶ هزار و ۲۹۶ مرتبه با مرکز ۱۱۰ پایتخت تماس گرفتند که نسبت به مدت مشابه سال ۹۵، هشت درصد افزایش داشته است.

این مقام ارشد انتظامی، در ادامه با اشاره به فراوانی تماس شهروندان تهرانی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ گفت: از این میان پنج میلیون و ۴۴۶ هزار و ۹۳۹ تماس عملیاتی شده و ۲ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۴۹۱ مورد، شامل تماس های ارجاعی(دریافت اطلاعات و راهنمایی از پلیس) بوده است.

سردار هداوند ماموریت های غیر فوریتی پلیس ۱۱۰ را به سه بخش، حضور با زمان متناسب، بررسی عملیاتی و تماس های مشاوره و راهنمایی تقسیم بندی کرد و گفت: در تماس های غیرفوریتی نیازی به حضور فوری پلیس در صحنه نبوده و با ارائه مشاوره و راهنمایی لازم سیر مراحل اقدام برای مخاطب تشریح می شود. ­

وی در ادامه با بیان اینکه طبق آمار زمان حضور ماموران در اغلب ماموریت ها ی ۱۱۰ زیر هفت دقیقه صورت گرفته است، گفت: از کل تماس های برقرار شده گزارش های مربوط با نزاع و درگیری و جرایم و تخلفات رانندگی به ترتیب با ۲۱ و ۲۳ درصد بیشترین تماس های شهروندان را شامل می شود که این موارد نیز نسبت به سال گذشته به ترتیب ۱۱ و ۲۳ درصد افزایش داشته است.

سردار هداوند، راهنمایی شهروندان را یکی دیگر از اقدامات کاربران مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام کرد و افزود: این مورد نیز نسبت به سال قبل با افزایش ۱۰ درصدی روبرو بوده که قابل توجه است.

وی در ادامه با اشاره به حجم بالای تماس های مردمی با تلفن ۱۱۰ فاتب، این مهم را نشانه افزایش اعتماد عمومی به عملکرد مجموعه پلیس دانست و افزود: پلیس پایتخت این اعتماد را ارج نهاده و تمامی توان خود را در مسیر جلب رضای باری تعالی و افزایش احساس امنیت و آسایش عمومی شهروندان به کار خواهد بست.

وی با اعلام اینکه مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ جامع ترین سیستم پاسخگویی به مطالبات مردم در حوزه پلیسی است، گفت: سامانه ۱۱۰ آثار ارزشمندی در زمینه پیشگیری از ناهنجاری ها و مقابله با جرائم از طریق حضور سریع پلیس در صحنه داشته است. ­

سردار هداوند با تأکید بر افزایش توان عملیاتی پلیس در مقابله با جرایم گفت: حضور به موقع پلیس موجب افزایش احساس امنیت در جامعه می شود و از سویی دیگر مردم نیز ناجا را پناهگاه مطمئنی برای حل مشکلات شان می دانند که پلیس پایتخت آمادگی پاسخگویی به مطالبات و خواسته های به حق شهروندان تهرانی در حوزه مسایل انتظامی، ترافیکی و نظم و انضباط اجتماعی و طرح های امنیت محله محور را دارد.

سردار هداوند با بیان اینکه با هدف تسریع در روند رسیدگی به مشکلات مردمی و به منظور افزایش سرعت عمل پلیس و جلب رضایت شهروندان کارشناسان اپراتور های مرکز فوریت های ۱۱۰ افزایش یافته است، گفت: در حال حاضر اپراتور های مستقر در سایت ۱۱۰ فاتب به صورت شبانه روز در سه نوبت کاری مشغول انجام وظیفه هستند و به ارائه خدمات انتظامی، مشاوره ای، حقوقی و خانوادگی به شهروندان همت می گمارند.

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ، با اشاره به اینکه تلفن مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ در طول شبانه روز همراه مردم بوده و پل ارتباطی شهروندان با نیروی انتظامی است، از شهروندان به خصوص خانواده های تهرانی خواست هرگونه موارد مشکوک و ضروری از جمله مزاحمت ها، نزاع و درگیری شدید دسته جمعی، شرارت، تصادفات و وقایع و اتفاقات مهم را به این مرکز اعلام کنند تا پلیس در کمترین زمان ضمن حضور به موقع در محل حادثه بتواند اقدام قانونی متناسب با آن موضوع را انجام دهد.

انتهای پیام/

افزودن نظر