نیازمند زبان مشترک برای کمک به نیازمندان هستیم

رییس فدراسیون بین المللی جمعیت‌های ملی صلیب سرخ و هلال احمر گفت: برای کمک به نیازمندان سراسر دنیا، نیازمند زبان مشترک هستیم.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، فرانچسکو روکا روز دوشنبه در مراسم تقدیر از امدادگران، جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر افزود: هر بار به ایران سفر می‌کنم، حس می‌کنم در خانه ام هستم.


وی افزود: من نیز یک داوطلب هستم و وقتی این فرصت به وجود می‌آید و به کشورهای دیگر سفر می‌کنم و با داوطلبان دیدار می‌کنم، بسیار خوشحال می‌شوم.
روکا اظهار کرد: در همه سفرها با حوادث و مسائل زیادی روبه‌رو شدم، اما همواره تعهد و شایستگی داوطلبان برای حفظ اصول هفت گانه جمعیت را دیدم.
روکا بیان کرد: نقطه قوت همه ما این است که به عنوان نهضت صلیب سرخ و هلال احمر همواره یک صدا باشیم و به نیازمندان کمک کنیم.
رییس فدراسیون بین المللی جمعیت‌های ملی صلیب سرخ و هلال احمر گفت: تعداد زیادی از مردم در کشور سوریه تجربه وحشتناکی از بمباران دارند و به همین علت صلیب سرخ و هلال احمر باید صدای واحد داشته باشند. در حالی‌که مردم سوریه نیاز به صلح دارند، ما به عنوان صلیب سرخ و هلال احمر باید از جمعیت‌های ملی حمایت کنیم.
وی اظهار کرد: علاوه بر سوریه در کشور فلسطین نیز جمعیت هلال احمر حضور دارد و سال‌هاست که تعهد خود را انجام دادند. در کشور سوریه و فلسطین داوطلبان زندگی خود را به صورت روزانه به خطر می‌اندازند تا بتوانند به مردم کمک کنند و وظایف خود را انجام دهند. برادران و خواهران زیادی روزانه برای انجام وظایف، زندگی خود را از دست می‌دهند.
روکا ادامه داد: این نمونه‌ها به همه ما راهنمایی می‌کند و الهام‌بخش کارهای روزانه ما در هلال احمر و صلیب سرخ خواهد بود.
رییس فدراسیون بین المللی جمعیت‌های ملی صلیب سرخ و هلال احمر گفت: همه ما باید به کمک جمعیت صلیب سرخ و هلال احمر سوریه بشتابیم، همان‌طور که این کار در زلزله کرمانشاه اتفاق افتاد و همه کمک کردند.
روکا بیان کرد: جمعیت ملی قوی، جمعیتی است که در سطح جامعه کار می‌کند و شما باید افتخار کنید که در بین مردم حضور دارید. هر بار که از هلال احمر بازدید می‌کنم به این نکته تاکید می‌کنم که همواره باید برای امدادرسانی آماده باشیم.
وی اظهار کرد: پیام من به جوانان داوطلب هلال احمر این است که آنان باید همواره متقاضی باشند و پایه‌های تغییرات را در کشور بنا کنند.
اجتمام*3377*1193 *1569

افزودن نظر