برخورد با فساد در حوزه آب و خاک اردبیل تشدید می شود

برخورد با فساد در حوزه آب و خاک اردبیل تشدید می شود
اردبیل - دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت: عدم نظارت موجب سوء استفاده و ایجاد زمینه فساد در حوزه آب و خاک این استان شده و قرار است با اعمال نظارت های بیشتر برخورد با مظاهر سوء استفاده تشدید شود.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، ناصر عتباتی روز سه شنبه در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در امور راضی ملی و منابع طبیعی استان افزود: تعدادی از کارکنان این حوزه ها در استان بازداشت شده اند که مطابق قوانین و مقررات با آنها برخورد خواهد شد.


او گفت: هر چند مدیران استانی از نیروهای خدوم ، مومن و متخصص بوده و در راستای انجام رسالت خود تلاش می کنند ولی نباید این بحث مورد غفلت قرار بگیرد.
وی افزود: اگر مسئولان به وظایف ذاتی خود عمل کنند از تشکیل بسیاری از پرونده های قضایی جلوگیری خواهد شد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: بیش از هفت هزار مورد پیشگیری از تصرف و تخریب اراضی ملی در اردبیل اعمال و با 2 هزار و 700 متهم هم برخوردهای قانونی انجام شد.
به گزارش ایرنا از دادگستری اردبیل ، یوسف خدادادی افزود: بیش از 870 مورد قلع قمع ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی استان انجام و یک هزار و 400 مورد نیز احکام قضایی در این خصوص صادر شده است.
او اظهار کرد: تعطیلات نوروزی فرصتی برای سودجویان فراهم می کند تا اقدام به تخریب و تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی کنند، بنابراین گشت های ویژه و رصدهای لازم میدانی از سوی دستگاه های متولی به صورت مستمر و مداوم ادامه می یابد.
او افزود: دستگاه قضایی حمایت های قانونی خود را از دستگاه ها و نهادهایی که متولی مبارزه و مقابله با تخریب و تصرف هستند همواره اعمال می کند و در صورت مشاهده سهل انگاری و یا تخلف از سوی مدیران و مسئولان برخوردهای قانونی خود را اعمال خواهد کرد.
رئیس کل دادگستری استان اردبیل هم با تشریح لزوم صیانت از بیت المال و اراضی ملی و منابع طبیعی گفت: صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی وظیفه ای شرعی و قانونی است و همه ما در خصوص صیانت از آن مسئولیت داریم.
حجت الاسلام محمد علی قاصدی با انتقاد از عملکرد دستگاههای متولی صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی افزود: متاسفانه ضعف نظارت ها (درون سازمانی و برون سازمانی) و مدیریت های برخی از این دستگاهها موجب می شود تا تخریب و تصرف در این حوزه انجام بگیرد.
او اظهار کرد: دستگاه قضایی استان ضمن هشدار به مسئولان این دستگاه ها در صورت مشاهده هرگونه تخلف برخورد جدی و قاطع با متخلفان خواهد داشت.
6018/6016

افزودن نظر