پروژه های شهرداری ها به سازمان همیاری سپرده شود

پروژه های شهرداری ها به سازمان همیاری سپرده شود
شهرکرد- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: شهرداری ها و دهیاری های استان بخشی از اجرای پروژه ها و تامین مصالح، تجهیزات و خریدهای مورد نیاز خود را به سازمان همیاری شهرداری ها واگذار کنند.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، اقبال عباسی روز سه شنبه در مجمع عادی شورای سازمان همیاری شهرداری های استان تاکید کرد: برای همیاری شهرداری ها و حمایت از سازمان همیاری شهرداری های استان، بخشی از امور شهرداری ها و دهیاری ها به این سازمان سپرده شود.


وی افزود: سازمان همیاری شهرداری ها باید به یک بنگاه اقتصادی سودآور برای شهرداری های استان تبدیل شود.
عباسی تصریح کرد: انجام مطالعات مختلف شهرداری ها و دهیاری ها شامل طرح های هادی، جامع و تفصیلی، طراحی بوستان ها، میدان ها و ورودی شهرهای چهارمحال و بختیاری می تواند به سازمان همیاری شهرداری های استان واگذار شود.
وی گفت: البته سازمان همیاری شهرداری ها بایستی در این خصوص از نیروی انسانی متخصص بهره گیری کند.
استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: در صورت سپردن تنها یک سوم پروژه های عمرانی شهرداری های استان به سازمان همیاری شهرداری ها، این سازمان سالانه حداقل 100 تا 200 میلیارد ریال سودآوری خواهد داشت.
وی افزود: سازمان همیاری شهرداری های چهارمحال و بختیاری به تغییرات اساسی نیاز دارد.
در این نشست بودجه تلفیقی پیشنهادی سازمان همیاری شهرداری های چهارمحال و بختیاری و شرکت های زیرمجموعه این سازمان در سال 1397 برابر 233 میلیارد و 830 میلیون ریال تصویب شد.
از این مبلغ 132 میلیارد و 800 میلیون ریال مربوط به سازمان همیاری شهرداری های چهارمحال و بختیاری، 36 میلیارد و 30 میلیون ریال به شرکت عمران و توسعه گردشگری شیدا بام و 55 میلیارد ریال به منطقه ویژه اقتصادی استان اختصاص دارد.
همچنین در این نشست با استعفای قاسم شهبازی مدیرعامل سابق سازمان همیاری شهرداری های چهارمحال و بختیاری موافقت شد تا کیانوش نادری بلداجی سرپرستی این سازمان را بر عهده گیرد.
7362/6021

افزودن نظر