کاهش 22 درصدی پرونده ورودی دعاوی خانواده به دادگستری یزد

یزد - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری یزد بدون شاره به آمار پرونده های ورودی دعاوی خانواده گفت: در 10 ماهه سال 1396 تعداد پرونده های ورودی مربوط به دعاوی خانواده در استان 22 درصد کاهش یافت.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، محمدحسین رحیمی زاده، رور سه شنبه در نشستی با خبرنگاران استان، افزود: برگزاری دوره های آموزشی در خصوص مهارت‌های زندگی از جمله فعالیت‌های مناسب در حوزه پیشگیری و کاهش بسیاری از آسیب ها و دعاوی خانواده است.


وی ادامه داد: در همین راستا آموزش‌هایی برای زوجین در شرف ازدواج به مدت 14 ساعت در نظر گرفته‌ شد و 2 ساعت نیز آموزش های مذهبی برای آنها پیش بینی شد که مورد استقبال قرار گرفت.
این مسوول قضایی تصریح کرد: آموزش‌ های اولیه برای خانواده ها از جمله اقدام های مهم در پیشگیری از انواع ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی است که با همکاری سایر مراکز فرهنگی و دانشگاهی نیز انجام می شود.
رحیمی زاده، افزود: طبق بند پنج اصل 156 قانون اساسی ، موضوع پیشگیری از وقوع جرم از وظایف قوه قضائیه است و همچنین وظایف مربوط به پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به نهادهای مختلف واگذار شده است.
همچنین معاون فرهنگی دادگستری استان یزد گفت: همایشی با عنوان صبر و مهربانی در راستای ارتقای فرهنگ صلح، سازش، عفو و گذشت 26 بهمن ماه جاری از ساعت هشت صبح در سالن شهید عباسپور شرکت برق منطقه ای استان برگزار می‌شود0
محمد رضا عرشیان افزود: یکی از اهداف این همایش کاهش تعداد زندانیان با ایجاد انگیزه و رغبت در راستای گذشت و اغماض شکات است که در این راستا شورای حل اختلاف و ستاد دیه استان فعالیت‌های خوبی را انجام دادند.
در ادامه رئیس شوراهای حل اختلاف استان یزد گفت: افزون بر 20 درصد از پرونده‌های ارجاع شده به شوراهای حل اختلاف با پیگیری به صلح و سازش ختم شده است.
محمدرضا حداد افزود: در 10 ماهه امسال 52 هزار فقره پرونده به شوراهای حل اختلاف وارد شد و در این مدت 54 هزار فقره پرونده نیز مختومه شده است.
استان یزد یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت قرار دارد.
7536/ 2047/

افزودن نظر