رییس پلیس راه غرب استان تهران:

۲۳ درصد تصادفات غرب تهران مربوط به موتور سواران است

۲۳ درصد تصادفات غرب تهران مربوط به موتور سواران است
ری- رییس پلیس راه غرب استان تهران در مراسم «موتور سواران قانون مند» بخش فشافویه گفت: موتورسواران بیش از ۲۳ درصد تصادفات غرب این استان را تشکیل می دهند و این رقم بسیار بالا است.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، سرهنگ حامد محمودی در مراسم «موتور سواران قانون مند» ، که در بخش «فشافویه» شهرستان ری برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: بخش عمده ای از حوادث رانندگی در حوزه موتور سواران است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حوادث جاده ای، گفت: باید همه دستگاه های ذی ربط در جهت کاهش تصادفات تلاش کنند، امنیت یکی از مهم ترین مولفه های پیشرفت و توسعه است و امنیت در رفت و آمد یکی از مهم ترین وظایف پلیس راهنمایی و رانندگی است.

رییس پلیس راه غرب استان تهران افزود: در حوزه استحفاظی غرب استان تهران۱۳۰۰کیلومتر راه تحت کنترل بنده و همکارانم قرار دارد و از این میزان نزدیک ۱۲۰ کیلومتر آن، حوزه آزاد راهی است و آزاد راه تهران-قم از مهم ترین حوزه پلیس راهی محسوب می شود، ۳۹۰ کیلومتر از راه های غرب استان تهران در حوزه حسن آباد است.

وی ادامه داد: روزانه ۶۰۵ هزار تردد در حوزه استحفاظی غرب استان تهران صورت می پذیرد، که ۹۸ هزار تردد در آزادراه تهران- قم و ۱۰۲ هزار تردد در آزادراه تهران-ساوه صورت می گیرد، موتور سواران روزانه ۳۳۰ دستگاه در آزادراه تهران-قم، ۴۴۸ دستگاه در آزادراه تهران- ساوه و ۷۰۰۰ دستگاه تردد روزانه در حوزه حسن آباد داریم.

رییس پلیس راه غرب استان تهران سپس به آمار تصادفات غرب این استان در سال ۹۵ اشاره کرد و گفت: در سال ۹۵ حدود ۸ درصد کاهش تصادفات فوتی و ۱۷ درصد کاهش تصادفات را داشتیم، در ۶ ماه نخست سال ۹۶ نیز کاهش تصادفات را شاهد بودیم، آنالیز تصادفات در غرب استان تهران نشان می دهد، که موتورسواران بیش از ۲۳ درصد تصادفات غرب این استان را تشکیل می دهند و این رقم بسیار بالا است.

بیشترین تصادفات موتور سیکلت ها روز پنج شنبه رخ می دهد

محمودی اضافه کرد: موتورسیکلت رتبه دوم تصادفات غرب استان تهران را به خود اختصاص داده است، بیشترین نوع تصادفات با موتور سیکلت در غرب تهران، تصادف خودرو با موتور بوده است، که ۸۸ درصد تصادفات این وسیله نقلیه را تشکیل می دهد، که عدم رعایت حق تقدم و حضور ناگهانی موتور سواران در جاده اصلی نقش مهمی در این تصادفات دارد و ساعت ۱۴ الی ۱۶ و ۱۸ الی ۲۰، که ساعات تعویض شیفت و پایان کار است، بیشترین تصادفات موتور سیکلت رخ می دهد.

وی با بیان این که روزهای پنج شنبه که تعطیلات و تردد را شاهد هستیم، بیشترین تصادفات موتور سیکلت در هفته را شاهد هستیم، گفت: بازه سنی ۳۰ الی ۳۵ سال، بیشترین تصادفات فوتی با موتور سیکلت را شاهد بودیم.

رییس پلیس راه غرب استان تهران افزود: در حوزه غرب استان تهران، شامل ۶ شهرستان، از سال ۸۹ تا سال ۹۵، تعداد ۶۲۰۰ نفر در تصادفات مجروح و ۱۱۴۶ نفر فوتی داشتیم، که البته این آمار هر ساله با کاهش مواجه بوده است.

محمودی با بیان این که ورود موتور سیکلت به آزادراه غیر قانونی است، گفت: موتور سواران اگر همه قوانین را نیز رعایت کنندف در صورت تصادف در آزادراه ها مقصر هستند و نباید وارد آزادراه شوند.

افزودن نظر