توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1325118
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

بررسی آسیب‌های وارده از سوی بازی‌های آنلاین به کاربران

سرهنگ رجبی آسیب‌های ناشی از انجام بازی‌های آنلاین در تلفن همراه و اینترنت را توسط کاربران تشریح کرد.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، بررسی آسیب های وارده از سوی بازی های آنلاین به کاربرانسرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا در گفت وگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: بازی‏ های آنلاین به بخش جدایی ناپذیری از زندگی کودکان و نوجوانان تبدیل شده اند.

وی افزود: محتوای برخی از این بازی ها ممکن است برای کودکان مضر باشد و موجب شود به دلیل خشونت، هیجان زیاد، نمایش تصاویر و شخصیت های نامناسب تأثیرات روحی، روانی و تربیتی بدی بر روی آن ها بگذارد.

سرهنگ رجبی تصریح کرد: بازی های آنلاین به شدت اعتیادآور هستند و با انجام این بازی ها کاربر خود را از شرایط عادی زندگی دور می کند، این موضوع به خصوص در کودکان می تواند باعث افت تحصیلی، بروز مشکلات رفتاری و آسیب های جسمی شود.

وی افزود: در تحقیقات دانشمندان و پزشکان مشخص شده که بیماری های جسمی متعددی به دلیل استفاده بیش از حد بشر از تلفن همراه و تبلت در دنیا به وجود آمده است.

به گفته رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا، بیماری هایی مانند گردن درد، ناراحتی و آسیب دیدن انگشت شصت، درد در ناحیه ساعد، ضعیف شدن چشم، اختلال رشد به دلیل بهم خوردن نظم خواب و ...، به دلیل استفاده زیاد کاربران از بازی های آنلاین در تلفن همراه و تبلت به وجود آمده اند.

سرهنگ رجبی تصریح کرد: بسیاری از بازی های رایانه ای آنلاین مانند شبکه های اجتماعی، قابلیت ارتباط بین بازیکن ها را فراهم می کنند با این تفاوت که امکان گمنامی و پنهان کردن هویت در آن ها بسیار زیاد است و همین موضوع خطر نقض حریم خصوصی کودکان را افزایش می دهد.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1325118{/gallery}

افزودن نظر