توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1324706
جانشین رئیس پلیس بین الملل ناجا مطرح کرد؛

جزئیات بازگرداندن یکی از مفسدان اقتصادی به کشور/ متهم صراف فراری است

سردار مجتبایی گفت: یک مفسد اقتصادی که از ۴ سال پیش به اتهام کلاهبرداری تحت تعقیب و فراری بود، از کشور‌های حاشیه خلیج فارس به کشور بازگردانده شد.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، جزئیات بازگرداندن یکی از مفسدان اقتصادی به کشور

به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار مجتبایی جانشین رئیس پلیس بین الملل ناجا در یک گفت وگوی تلویزیونی درباره بازگرداندن یک مفسد اقتصادی به کشور گفت: شب گذشته یکی از مفسدان اقتصادی با پیگیری هایی که همکاران من در یک کار منسجم با بخش های مختلف قضایی داشتند از یکی از کشور های حاشیه خلیج فارس به کشور بازگردانده شد.

وی افزود: این متهم که از ۴ سال پیش به اتهام کلاهبرداری و خیانت در امانت تحت تعقیب بود و در این ۴ سال به ۵ - ۶ کشور سفر کرده بود و در ردیابی پلیس بین الملل تحت تعقیب قرار گرفت و با هماهنگی با پلیس بین الملل از کشوری که پناه گرفته بود به کشور باز گردانده شد.

جانشین رئیس پلیس بین الملل ناجا در تشریح میزان کلاهبردی این متهم گفت: حدود ۱۲۰ میلیون درهم (۶۰۰ میلیارد تومان) میزان کلاهبرداری این فرد بود که رقم بسیار بالایی است.

وی توضیح داد: این متهم "صرافی" داشته و بنا بوده فعالیت هایی برای یک شرکت دولتی انجام دهد، اما در ادامه مسیر مرتکب خیانت شده و پول ها را به حساب شخصی خود منتقل کرده و در نهایت متواری می شود.

سردار مجتبایی تصریح کرد: متأسفانه کلاهبرداری از یکی از شرکت های دولتی بود که این کار صورت گرفته بود و می دانید فرآیند استرداد مجرمان کار پیچیده و حرفه ای است که با کوشش همکاران من به سرانجام رسید.

وی افزود: فرآیند بازگرداندن مجرمان از بیرون با داخل کشور متفاوت است و افرادی که مامور می شوند باید به روابط و حقوق بین الملل و زبان مسلط باشند.


بیشتر بخوانید


جانشین رئیس پلیس بین الملل ناجا یادآور شد: در هر حال، این فرد پانزدهمین متهمی است که از ابتدای سال تاکنون به همت این پلیس و البته با هماهنگی دستگاه قضا به کشور مسترد شده و باید بگویم استرداد متهمان از ابتدای سال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۴ درصدی داشته است.

سردار مجتبایی در پایان تأکید کرد: عملیات محور شدن ماموریت ها و فعالیت های پلیس بین الملل ناجا همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1324706{/gallery}

افزودن نظر