توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1301287
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

توصیه پلیس فتا به والدین؛ زمان و نحوه استفاده فرزندتان از فضای مجازی را کنترل کنید

سرهنگ رجبی از والدین خواست که حتما به زمان و نحوه استفاده فرزندانشان از فضای مجازی نظارت داشته باشند.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، توصیه پلیس فتا درخصوص نظارت والدین بر نحوه صحیح استفاده کودکان از فضای مجازیسرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا در گفت وگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: امروزه با توجه به اینکه کودکان به استفاده از اینترنت اعتیاد پیدا کرده اند و هنگام فعالیت در فضای مجازی، توجهی به از دست رفتن وقت خود ندارند، بدین ترتیب زمان خواب و استراحت خود را قربانی آنلاین بودن در فضای مجازی می کنند.

وی افزود: فعالیت کودکان در فضای مجازی باید به یکی از دغدغه های خانواده ها تبدیل شود و آن ها به دنبال یافتن راه حلی برای بیرون کشیدن فرزندانشان از این رودخانه پرخروش باشند.

سرهنگ رجبی تصریح کرد: والدین می توانند با کمک انواع نرم افزار های کنترل والدین ضمن ایجاد محدودیت زمانی، مشخص کنند کودکان هر روز چند ساعت مجاز به استفاده از اینترنت هستند و یا اینکه فرزندانشان چـه روز هایی از هفته حـق دارند از تجهیزات هوشمند خود استفاده کنند.

وی افزود: والدین در کنار مدیریت زمان استفاده فرزندانشان از فضای مجازی، نسبت به کنترل سایر رفتار های مجازی آن ها نیز دقت داشته باشند تا بتوانند از وقوع آسیب های احتمالی فضای مجازی برای فرزندان خود جلوگیری کنند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا ادامه داد: مواجهه با محتوای نامناسب، روزگیری سایبری، سرقت اطلاعات و مزاحمت های آنلاین شایع ترین خطرات فضای مجازی برای کودکان هستند و متناسب با افزایش سن آن ها و ورود به سن نوجوانی سایر آسیب های روحی و روانی نیز ممکن است به علت استفاده نامناسب از شبکه های اجتماعی در فرزندان بروز پیدا کند.

سرهنگ رجبی اضافه کرد: امروزه میزان استفاده کودکان و نوجوانان از بازی های رایانه ای نامناسب و به دور از شرایط مجاز سنی آن ها بسیار زیاد شده است و باید والدین با توجه به نظام رده بندی سنی بازی ها و سایر محتوا ها از انجام این بازی ها جلوگیری کنند، چرا که در صورت تداوم این موضوع احتمال بروز اختلالات ذهنی و فکری در کودکان وجود دارد.

وی افزود: بهتر است که در همان سنین کودکی نحوه استفاده صحیح از فضای مجازی را به فرزندانمان آموزش دهیم تا در آینده دچار مشکلات روحی و روانی و دیگر معظلاتی که می تواند برای آن ها خطر آفرین باشد، نباشیم.


بیشتر بخوانید: هشدار پلیس فتا به تازه وارد های بورسی

بیشتر بخوانید: طرح دروغی بزرگ با عنوان درآمدزایی از افزایش ممبر/ کی منو تو این کانال اد کرد؟


انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1301287{/gallery}

افزودن نظر