توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1272125
دانستنی‌های حقوقی؛

برای نوشتن سفته به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای نوشتن سفته به عنوان یکی از اسناد تجاری باید حتما به نکات مهم و حقوقی توجه داشته باشیم.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، برای نوشتن سفته به چه نکاتی باید توجه کرد؟، سفته یکی از اسناد تجاری است که به وسیله آن معاملات تجاری بسیاری انجام می شود، اما برای نوشتن آن باید مراقب باشیم تا نکات حقوقی مهم را رعایت کنیم.

⁠⁣
برای نوشتن سفته باید ابتدا روی سفته در قسمت مشخص شده نام و نام خانوادگی ، شماره کارت ملی، شماره تماس و آدرس محل زندگی متعهد نوشته شود.

پس از نوشتن این مطالب اولیه باید به سقف مبلغ سفته که چاپ شده حتما توجه داشته باشید و البته می توانید قسمت در وجه را خالی بگذارید یا در وجه خودتان بنویسید. البته در صورت امکان حتما شخص ثالث به عنوان ضامن در پشت سفته فقط قسمت ضامن را پر کند و مشخصاتش را بنویسد و امضا کند.

توجه داشته باشید که اشتباهی پشت سفته قسمت انتقال را به جای ضامن پر نکنید و در قسمت ضامن مشخصات را نوشته و امضا کنید.

اگر آدرس شخص شهرستان است باید محل صدور سفته منطقه ای که شما ساکن هستید را قید کنید .

علاوه بر رعایت موارد بالا باید توجه داشته باشید که در قسمت تاریخ اعم از تاریخ دریافت و تاریخ سر رسید ترجیحا خالی بماند.

حتما در حضور خودتان، متعهد سفته و ضامن را امضا کند و کلمه یا جمله ای مانند بابت ضمانت، قرض الحسنه، یا از دست جملات روی سفته نوشته نشود و حد المقدور رسیدی بابت دریافت سفته به متعهد ندهید.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1272125{/gallery}

افزودن نظر