عرضه میوه‌های سرشار از ویتامین ث در میادین میوه و تره‌بار

سازمان میادین میوه و تره بار اعلام کرد انواع میوه‌ها و محصولات فرنگی تازه که حاوی «ویتامین ث» هستند، در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شوند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، به نقل از روابط عمومی سازمان میادین میوه و تره بار، ویتامین ث از جمله ویتامین هایی است که قدرت آنتی اکسیدانی بالایی دارد و در بالا بردن سیستم ایمنی و دفاعی بدن نقش دارد و برخی از میوه ها، صیفی جات و سبزیجات، سرشار از آن هستند.
ویتامین ث در محصولاتی همچون مرکباتی مانند پرتقال، نارنگی، لیمو شیرین و لیمو ترش، خانواده کلم ها، طالبی و خربزه و گرمک، انواع فلفل ریز و دلمه ای، آناناس، سیب زمینی، گوجه فرنگی، توت فرنگی، شلغم، کدو حلوایی، انبه و سبزیجاتی مانند جعفری، شاهی، پیازچه، ریحان و گشنیز، وجود دارد.
ویتامین ث علاوه بر حفظ سلامتی و افزایش کارآیی بدن، در پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی نیز مؤثر است و البته این ویتامین را بدن انسان تولید نمی کند، بلکه از طریق مصرف مواد غذایی از جمله میوه هایی که حاوی ویتامین ث هستند، می بایست تأمین شود.
در حال حاضر انواع میوه ها و محصولات فرنگی تازه که حاوی ویتامین ث هستند، در میادین میوه و تره بار عرضه می شوند و تهیه این محصولات با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب برای عموم شهروندان از این مراکز امکان پذیر است.

افزودن نظر