تعطیلی پنج واحد غیرمجاز تفکیک پسماند در غرب تهران

در گشت و پایش های مأموران اجرایی محیط زیست در حوزه اسلامشهر طی روزهای اخیر، پنج واحد غیرمجاز تفکیک پسماند جمع آوری ویک نفر شکارچی غیرمجاز نیز دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، الهه بیگی رئیس اداره محیط زیست اسلامشهر در تشریح این خبر با اشاره به اینکه به منظور نظارت بر عملکرد واحدهای صنعتی و خدماتی شهرستان و جلوگیری از تخلفات احتمالی گشت و پایش مستمر مأموران اجرایی این اداره انجام می‌شود، افزود: در چند روز گذشته، پنج واحد غیرمجاز تفکیک پسماندهای عادی به استناد ماده ۷ قانون مدیریت پسماندها در بخش چهاردانگه این شهرستان جمعآوری و به‌طور کامل پاکسازی شد.
وی با بیان اینکه یکی از مشکلات و معضلات محیط زیستی شهرستان وجود واحدهای غیر مجاز جمع آوری و تفکیک ضایعات و پسماند بوده که با فعالیت غیر اصولی خود انواع آلایندگی‌های محیط زیستی به ویژه آلودگی هوا و خاک را فراهم می‌کنند، تصریح کرد: این واحدها دارای شکوائیه‌های از سوی مردم به این اداره نیز بوده اند که با پیگیری‌های قانونی و حقوقی مرتبط این اداره علیه مسئولین مربوطه درنهایت تعطیل و جمع آوری شدند.
بیگی در ادامه اظهار داشت: همچنین با توجه به دریافت گزارشهایی مبنی بر تخلیه پسماندهای بیمارستانی در اطراف شهرها و بمنظور برخورد با متخلفان این حوزه، گشت شبانه به صوت مشترک با همکاری محیط زیست شهرستان ری در محورهای مواصلاتی انجام می‌شود.
وی هدف از این گشت‌ها را برخورد قانونی و جدی با متخلفین و تخلیه کنندگان پسماندهای بیمارستانی عنوان کرد و یادآور شد: در شرایط کنونی که کلیه پسماندها می‌تواند خط ابتلاء به ویروس کرونا را داشته باشد، درصورت مشاهده و یا گزارش به محیط زیست در اینخصوص، با متخلفان برخورد قانونی و شدید خواهد شد.
بیگی همچنین به دستگیری یک نفر شکارچی غیرمجاز در گشت و پایش مأموران اجرایی در این مدت اشاره داشت و گفت: علی رغم اینکه شهرستان اسلامشهر فاقد مناطق چهارگانه تحت حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست است اما مأموران اجرایی این اداره حین گشت و پایش حوزه استحفاظی شهرستان یک نفر شکارچی غیرمجاز را به همراه یک قبضه اسلحه و ۱۳ قطعه پرنده شکار شده شامل گنجشک، قمری و کبوتر دستگیر و فرد متخلف جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

افزودن نظر