بررسی برگزاری جلسات مجازی شورای شهر پایتخت در جلسه هیات رئیسه

برگزاری جلسات شورای شهر تهران در زمان‌های بحرانی به صورت مجازی در صحن شورا مورد بررسی قرار گرفت.

محسن هاشمی، در جریان بررسی پیشنهاد الهام فخاری عضو شورا و ۱۲ تن دیگر مبنی بر مجازی شدن جلسات صحن گفت: برای آنکه در شرایط بحرانی شورا امکان برگزار کردن جلسات به صورت مجازی را داشته باشد هیئت رئیسه شورا از طریق هیئت وزیران این موضوع را پیگیری می‌کند اما در حال حاضر، طبق قانون ما باید ۲ بار در ماه جلسه صحن داشته باشیم.

وی ادامه داد: در نتیجه پیشنهاد می‌دهم که ۴ جلسه در هرماه برگزار و جلسات فوق العاده مجازی برگزار شود. البته معتقدم صلاح نیست وقتی ما ٧٠هزار نیرو در شهرداری داریم و موظف کردیم حداقل یک سوم حضور داشته باشند به عنوان نماینده مردم مجازی کار کنیم

هاشمی با بیان اینکه خوب نیست در این دوره آنقدر محافظه‌کاری نسبت به خودمان داشته باشیم، تاکید کرد: یک زمانی هست به اجبار می‌گویند اعضای شورا انسان‌هایی وزین هستند و اگر مشکلی برایشان پیش بیاید کارهای کشور زمین می‌ماند ودر نتیجه باید قرنطینه شوند مثل آقای رئیس جمهور که کسی ایشان را نمی بیند.

بهاره آروین عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران نیز در ادامه بررسی این پیشنهاد گفت: اینکه ما بحث‌هایمان را در جلسات مجازی انجام دهیم و تصمیم را در صحن بگیریم نزد افکار عمومی پسندیده نیست و به نظرم با منطق جلسات نیز همخوانی ندارد.

در ادامه جلسه، محمود میرلوحی نیز در واکنش گفت: نیروهای عملیاتی شهرداری تهران در صف مقدم مقابله با کرونا قرار دارند و دیدید که در یک دوره جدید همکاری وزارت بهداشت با کمک شهرداری غربالگری در پایتخت را نیز انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه بنا به گفته ستاد کرونا تا کنون بیش از ۶۷ میلیون نفر در طرح غربالگری شرکت کردند اما مشارکت تهرانی‌ها به زحمت به ۵۰ درصد می‌رسد گفت: نرخ مشارکت تهرانی‌ها پایین است و حالا با کمک شهرداری تهران غربالگری وارد فاز جدیدی می‌شود.

میر لوحی با اشاره به برگزاری جلسات مجازی و تعطیلی مجلس گفت: دیدید که چه انتقاداتی به تعطیلی مجلس به دلیل شیوع کرونا شد و حالا نباید ما به مانند آنها کار کنیم.

رئیس شورای شهر تهران گفت: این پیشنهاد یعنی برگزاری علنی جلسات روز یکشنبه و برگزاری جلسات مجازی روزهای سه شنبه در هیأت رئیسه بررسی خواهد شد و در صورتی که به این جمع‌بندی رسیدیم که این مهم انجام شود و یا در صورتیکه نیاز به طرح داشته باشد مجدداً این موضوع را در صحن علنی مطرح خواهیم کرد.

افزودن نظر