توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1265770
دانستنی‌های حقوقی؛

آیا مرد می‌تواند پس از طلاق طلاهای همسر خود را پس بگیرد؟

بر اساس قانون طلاهایی که به زوجه داده می‌شود از جمله هدایایی هستند که نمی‌توان آنها را پس گرفت.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، آیا مرد می تواند پس از طلاق طلای همسر خود را پس بگیرد  یا به عنوان قسط مهریه پرداخت کند ؟، رسم است که پیش از مراسم ازدواج که خانواده داماد برای عروس طلا بخرند و به عنوان هدیه پیش از ازدواج به دختر طلا دهند.

اما جای سوال است که آیا طلا هایی که در عروسی خریداری شده پس از طلاق به مرد می رسند یا برای زن باقی می مانند؟ البته ممکن است که این سوال پیش می آید که آیا مرد با داشتن فاکتور های طلا می تواند طلا ها را به عنوان اقساط مهریه به زن بدهد یا خیر؟

در پاسخ به این سوالات باید گفت که طلا به عنوان هدیه به زن داده شده اند متعلق به زوجه هستند و هیچ فردی نمی تواند این هدایا را از زن پس بگیرد.

بر همین اساس مرد نمی تواند طلا هایی که به عنوان هدیه به همسر خود داده است را به عنوان قسط مهریه پرداخت کند یا آن ها را پس از طلاق از همسر خود پس بگیرد.
انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1265770{/gallery}

افزودن نظر