سهم پرسنل زن در مدیریت شهری حدود یک پنجم است

رئیس شورای شهر تهران گفت: سهم پرسنل زن در مدیریت شهری تهران حدود یک پنجم و کمتر از نصف نسبت بانوان در دولت است.

محسن هاشمی، در جلسه روز یکشنبه شورای شهر تهران با اشاره به مناسبت های مذهبی و ملی این هفته گفت: فرارسیدن میلاد مسعود صدیقه طاهره، زهرای مرضیه و فرزند ایشان روح الله خمینی را گرامی می داریم. همچنین روز زن و روزمادر که مناسبتهای ویژه ای در فرهنگ ایرانی اسلامی هستند را به جامعه زنان ایران، بویژه بانوان عضو شورا، همکاران زن شورای شهر تهران و خبرنگاران خانم حاضر در جلسه تبریک عرض می کنم.

وی ادامه داد: حضور اجتماعی و تاثیرگذاری زن در جامعه، یکی از اهداف و کارکردهای مثبت اسلام در جامعه بود و نخستین زنان تاثیرگذار در اقتصاد و سیاست جامعه، خدیجه کبرا و دخترش فاطمه زهرا علیهما السلام است که در جامعه ای که دختران را زنده به گور می کرد و به زنان به دیدگاه شرم و ننگ می نگریست، به عنوان منتقد پیشرو تحولات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ظهور کردند و اثبات کردند که هیچ محدودیتی به فعالیت زنان قابل تحمیل نیست.

هاشمی با بیان اینکه سهم پرسنل زن در مدیریت شهری تهران حدود یک پنجم و کمتر از نصف نسبت بانوان در دولت است، گفت: با وجود افزایش نسبت مدیریتی بانوان در این دوره مدیریت شهری هنوز با وضعیت مطلوب فاصله زیادی داریم.

وی افزود: بر اساس بررسی های علمی، عملکرد زنان در دستگاه های اداری موجب افزایش نظم، کاهش رانت و فساد اداری و ایجاد رقابت حرفه ای می گردد و باید ذهنیت جامعه را نسبت به باورهای خرافی، نادرست و جنسیت زده در مورد فعالیت حرفه ای بانوان اصلاح کرد.

هاشمی در ادامه گفت: در آستانه برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرار داریم، مجلس نخستین نهاد تاسیس شده توسط جمهوری اسلامی بود و همزمان با چهل سالگی انقلاب، مجلس شورای اسلامی نیز به چهل سالگی رسید و جمعه این هفته فصل جدید خود را آغاز می کند.

وی افزود: انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی، با چالش های متعددی مواجه شده است، چالش نسبت به تاثیرگذاری و جایگاه واقعی مجلس شورای اسلامی، چالش کارآمدی و عملکرد مجلس دهم، به ویژه اکثریت اصلاح طلب و اعتدالی آن، چالش نسبت به عملکرد تایید صلاحیت ها و همچنین چالش کلی کشور در برخورد با مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم ها، موجب شده است تا فضای سردی بر انتخابات حاکم شود.

وی ادامه داد: شاید گروهی از شهروندان نظرات دلایل مختلفی برای عدم مشارکت و رای ندادن داشته باشند که در جای خود محترم است اما باید بدانیم که با انفعال، تحریم و عدم مشارکت، صدای دیگران اعم از افراطیون داخلی و براندازان خارجی، به جای صدای اکثریت جامعه که خواهان بهبود شرایط زندگی و توسعه کشورند، شنیده می شود
در همین جا از شهروندان تهرانی می خواهم با حضور فعال در پای صندوق های رای در جمعه، صدا و خواسته خود را به گوش همه برسانند.

افزودن نظر