دانش آموزان تهرانی ۶۵۰۰ انشاء درباره" شهری که من دوست دارم" نوشتند

مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران از ارسال ۶۵۰۰ اثر به دبیرخانه مسابقه انشاء نویسی با موضوع "شهری که من دوست دارم" خبرداد و گفت: دانش آموزان تهرانی با استقبال از این مسابقه در واقع ایده‌ها و نظرات خود در خصوص شهر مورد علاقه شان را با مدیریت شهری به اشتراک گذاشتند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، مجتبی دانشور با اعلام این خبر افزود:مسابقه انشاء نویسی در راستای اجرای مصوبه "شهر دوستدار کودک" به منظور ایجاد بستری مناسب برای دریافت پیشنهادات و نظرات کودکان درباره ابعاد مختلف شهر تهران اعم از حوزه حمل و نقل و ترافیک، شهرسازی و معماری، خدمات شهری و محیط زیست، فرهنگی و اجتماعی و... از ۱۳ آبان با همکاری آموزش و پرورش شهر تهران و آموزش و پرورش شهرستان های تهران (نواحی ۱ و ۲ شهر ری) با موضوع "شهری که من دوست دارم" آغاز به کار کرد.

مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران ادامه داد: پس از انتشار فراخوان مسابقه از تمامی دانش آموزان چهارم، پنجم و ششم ابتدایی مدارس سطح تهران برای ارسال آثار دعوت به عمل آمد که خوشبختانه جمع زیادی از دانش آموزان این مقاطع به مشارکت ما پاسخ مثبت دادند.

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان تا ۳۰ آذر فرصت برای ارسال آثار داشتند، تصریح کرد: مراحل داوری شروع شده و آثار در حالی ارزیابی است وپس از انتخاب برترین ها، مراسم اختتامیه و تقدیر، اواخر بهمن ماه امسال، برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است، برگزاری نخستین دوره مسابقه نقاشی کودکان تهران با موضوع "شهری که من دوست دارم"برای ۱۱ گروه سنی ۴ تا ۱۴ سال نیز از دیگر طرح های اجرا شده توسط این اداره کل در راستای اجرای مصوبه دوستدار کودک برگزار شد که به دنبال استقبال خوب کودکان و نوجوانان، بیش از ۹ هزار و ۴۰۰ اثر به دبیرخانه ارسال و طی مراسمی از آثار برتر تجلیل شد و همچنین با همکاری سازمان زیباسازی شهر تهران، ۱۴۰ اثر منتخب در سطح شهر تهران به اکران درآمد.

افزودن نظر