از DRT چه می‌دانید؟ عقب نشینی مدیران شهرداری مقابل اتوبوس‌های پولی

باید بگوییم از زمانی شورای پنجم شهر تهران و شهردارهای اصلاحطلب روی کار آمده است تنها با آزمون خطا و شهر را اداره می‌کند و ابتدا نام یک پروژه را به میان می‌آورد اگر واکنش‌ها بر ضد آنان بود که سریعا مدیران عقب نشینی می‌کنند مانند طرح پولی شدن بزرگراه‌ها و یا همین اتوبوس‌های DRT....

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو، شیوه کار در DRT به این صورت است که مسافران از طریق اپلیکیشنی که روی گوشی خود دارند از وجود چنین سرویسی در مکانی که هستند مطلع می شوند و اقدام به پرداخت و رزرو صندلی خود می کنند این نرم ازار با توجه به حجم تقاضا و همچنین با توجه به تاریخچه تقاضا ها در زمان یا مکان های خاص مینی بوس یا اتوبوس یا ون به مسیر مورد تقاضا اختصاص می دهد.
مسافر از طریق اپلیکیشن، ساعات و محل دقیق حرکت را مطلع می شود و در زمان سوار شدن رسیدی که اپلیکیشن به آن داده است توسط راننده کنترل خواهد شد و از نکات حائز اهمیت در این طرح این است که وسیله اختصاص یافته از خطوط عادی قرض گرفته نمی شود بلکه از ظرفیت مازاد یا از وسیله های خاص برای این موضوع استفاده می شود.
البته باید بگوییم در این شیوه، مسافر سرپا یا ایستاده وجود ندارد و نرخ کرایه آن نیز تابعی از کرایه سرویس های دربستی بوده و دارای مصوبه شورای شهر است پس نتیجه می گیریم این طرح در تهران و کلانشهر های ما قابل اجرا نمی باشد، زیرا در چند هفته گذشته با آزادسازی قیمت سوخت اتوبوس ها و خوط به گونه ای فلج شدند و هر روز به تعداد مسافرانشان افزود شده است.
این درحالی است که علی اعطا سخنگوی شورای شهر در آخرین نشست خبری خود گفته است همه می دانند که حمل و نقل عمومی چه مشکلاتی دارد و توقع این بود که بخشی از پول گران شدن بنزین به موضوع توسعه حمل و نقل عمومی داده می شد، اما این موضوع نادیده گرفته است.
پس مسیری که تعداد اتوبوس آن در ساعات پیک کاری کم است و دچار ازدحام جمعیت می باشد را نمی شود از قبل رزو کرد و برای صندلی ها آن پول داد.
حالا اگر از واکنش ها تکذیب های مسوولان شورا و شهرداری بگذریم باید این را بگوییم که استفاده از ابلیکشن های تلفن همراه نیاز به سواد فضای مجازی دارد این مساله باعث به دردسر افتادن خیلی از پدران و مادرانی است که حوصله و سواد استفاده از موبایل را ندارند و همچنین کودکان و نوجوانانی که گا ها از اتوبوس برای رفتن به مدرسه استفاده می کنند دچار مشکل می شوند، زیرا در فضای عمومی مدارس استفاده از تلفن همراه ممنوع است.

حالا اگر بُعد های اجتماعی و فرهنگی را نادیده بگیریم باید بگوییم از زمانی شورای پنجم شهر تهران و شهردارهای اصلاحطلب روی کار آمده است تنها با آزمون خطا و شهر را اداره می کند و ابتدا نام یک پروژه را به میان می آورد اگر واکنش ها بر ضد آنان بود که سریعا مدیران عقب نشینی می کنند مانند طرح پولی شدن بزرگراه ها و یا همین اتوبوس های DRT، اما اگر واکنش مردم به طرح خنثی تر بود بی سروصدا طرح را اجرا می کنند مانند طرح کاهش آلودگی هوا خواه طرح موفقی باشد یا خیر!

افزودن نظر