توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1184654
عضو شورای شهر تهران مطرح کرد؛

مدیریت سفر در مرکز تهران با راه اندازی سیستم پایش آلودگی هوا

میلانی گفت: پایش برخط آلودگی هوا می تواند به مدیریت سفر شهروندان برای کاهش آلودگی هوا در منطقه ۱۲کمک کند.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، منتشر نشود/// آتش نشانیآرش حسینی میلانی عضو کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در توضیح لزوم ایجاد ایستگاه پایش آنلاین (برخط) در منطقه ۱۲ تهران گفت: منطقه ۱۲ تهران با وجود بازار مرکزی به عنوان قلب پایتخت شناخته شده و برخی از مراکز حکومتی، دولتی، آموزشی و بیمارستانی نیز در این منطقه دارد.

عضو کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر با اشاره به این نکته که در دهه ۷۰ در منطقه ۱۲ ایستگاه پایش آلودگی هوا وجود داشته است، افزود: به مرور زمان ایستگاه های پایش یک به یک در حال تعطیل شدن هستند و باید به این نکته توجه کرد که ایستگاه پایش آنلاین می تواند پارامتر های زیست محیطی را به صورت لحظه ای گزارش کند.

میلانی با اشاره به بالا بودن میزان آلودگی هوا در منطقه ۱۲ افزود: به دلیل قرارگیری منطقه در قلب پایتخت حجم سفر ها در منطقه ۱۲ در طول روز زیاد است و این تردد موجب بروز و تشدید آلودگی می شود.


بیشتر بخوانید: کوتاهی دولت در پرداخت یارانه اتوبوس/ رکود جدی در توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی


او با اشاره به ظرفیت ایستگاه پایش آلودگی هوا تصریح کرد: با استفاده از اطلاعات بر خط (آنلاین) میزان آلودگی هوا در منطقه شهروندان می توانند با استفاده از این اطلاعات زمان و مسیر رفت و آمد خود را مدیریت کند.

عضو کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به حذف طرح زوج و فرد و اجرای طرح کنترل آلودگی گفت: با توجه به اجرای طرح کنترل آلودگی هوا لازم است اطلاعات هوا را به صورت کامل پایش کنیم و نسبت به کاهش آلودگی هوا در قلب پایتخت اهتمام ویژه ای از خود نشان دهیم.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1184654{/gallery}

افزودن نظر