توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1184345
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در جمع دانشجویان دانشگاه تهران:

پرونده زیر میزی نداریم، همه پرونده‌ها روی میز است

رئیس قوه قضائیه گفت: هیچ پرونده‌ای در قوه قضاییه زیر میز نخواهد رفت، همه پرونده‌ها روی میز است.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، ۱۶ آذر نماد ضد استبدادی  دانشگاه و دانشجو است، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در مراسم روز دانشجو که در دانشگاه تهران درحال برگزاری است، ضمن تسلیت به مناسبت وفات حضرت فاطمه معصومه و گرامی داشت روز دانشجو اظهار کرد: ۱۶ آذر نماد ضد استبدادی و ضد ایمن سازی و ضد استعماری دانشگاه و دانشجو است.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: این نماد نقش دانشجو و دانشگاه را از جامعه نشان می دهد چراکه آن روز احساس خطر دانشگاه نسبت به خطر نفوذ بیگانگان بود.

او گفت: چند ماه بعد از ۲۸ آبان و احساس خطر حضور نماینده آمریکا در ایران سبب شد تا دانشجویان فریاد برآوردند و چند تن به شهادت رسیدند و این بصیرت ثبت شد.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع از ارزش ها شهدای دانشجو گواه صدقی هستند بر این ادعا که دانشجویان در دفاع مقدس و عرصه های مختلف ایستادگی کردن و نقش دانشجو را به عنوان کسانی که آرمان خواه، حق خواه و عدالت خواه هستند نشان دادند.

او گفت: دانشجویان دنبال قدرت نیستند بلکه به دنبال تحقق آرمان های بلند هستند و جریان دانشجویی کشور باید آگاه، با بصیرت، دغدغه مند نسبت به مسائل سیاسی و اجتماعی بماند و نقش شما دانشجویان بسیار تعیین کننده است.

رئیس قوه قضائیه اظهار کرد: هرگز نباید مطالبات دانشجویی به عنوان یک مشکل باشد بلکه این فرصتی است که به بیان دغدغه ها بپردازید و لسان مردم باشید.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با اشاره به نقش دانشجو گفت: رساندن صدای مردم به همه نشان از حق خواهی است و این مطالبه گری و اصلاح امور باید همواره مورد توجه باشد و بحث جناح سیاسی خاص نیست بلکه جریان دانشجویی باید جریان انقلاب و نظام باشد و در برابر هر ایرادی که به کشور تلقی شود مسئولیت داشته باشد.

او ادامه داد: من با دانشگاه بی ارتباط نیستم و مواضع دانشجویان برای من ارسال می شود و من با دقت آنهارا می خوانم و خودرا موطف میدانم که از دغدغه ها مطلع شوم.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان اینکه پرونده ای را به ما دادن مبنی بر واردات غیرقانونی ۴۴۰ خودرو، بررسی کردیم دیدیم بیش از ۴۰۰۰ خودرو آخرین سیستم وارد کردن بدون دادن مالیات و حق دولت را پرداخت کنند، گفت: اراده جدی ماست که این موارد همراه با اطلاع رسانی رسیدگی شود.

او افزود: هیچ پرونده ای در قوه قضاییه زیر میز نخواهد رفت، همه پرونده ها روی میز است.

او با بیان اینکه تمام پرونده هایی که دغدغه مردم شده را رسیدگی می کنیم، تصریح کرد: اجازه نمی دهیم که به مدیران ما انگ بزنند. البته در این قضیه خط ما تنها استناد و دلیل است و بدون دلیل و سند اتهامی زده نشود.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان اینکه دفاع از آزادی های مشروع جزو برنامه های اصلی ماست، ادامه داد: آزادی را خدا داده و محدود کردن بی مورد آزادی درست نیست. البته آزادی به معنای ولنگاری درست نیست و مبنای ما آزادی بر اساس قانون است.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: بایدکرسی های آزاداندیشی تقویت شود و توهین به هیچ کس نشود، اما انتقاد به همه جایز است.

او با بیان اینکه ما بین اعتراض کننده و اغتشاشگر فرق می گذاریم، خاطرنشان کرد: بین جرم سیاسی و امنیتی فرق می گذاریم. یک استاد، دانشجو و فعال سیاسی قلمی زده و خطایی کرده، این فرق می کند با آنکه دنبال اخلال در امنیت و براندازی است.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان اینکه دستگاه قضا دستگاهی مهم برای اجرای عدالت است، گفت: تمام دستگاه ها موظف به اجرای عدالت هستند، اما ما چند برنامه تحولی داریم و موضوع اجرای عدالت یکی از این برنامه های تحولی است

او ادامه داد: منظور از عدالت در دستگاه قضا عدالت اجرایی است طبیعتا اولین قدم قانون عادلانه و مجریان عادل هستند و در این رابطه اقدام به موقع بسیار مهم است.


بیشتربخوانید: نظارت دستگاه های مسئول بر بازار و قیمت ها ضروری است


حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: عدالت باید بصورت گفتمان قالب درتمام سطوح نظام باشد و مشخص شود که مهمترین هدف دولت اسلامی اجرای عدالت است.

رئیس دستگاه قضا اظهار کرد: باید اجرای قانون را همگان محور قرار دهند و هیچ دور زدن قانون را هیچکس نباید انجام دهد و همه باید احساس کنند بی قانونی ضد ارزش است و لذا اجرای عدالت نکته محوری است و گفتمان قالب در دانشگاه هم باید امرای عدالت باشد.

او افزود: اگر بیان دیدگاه در کرسی های آزاد اندیشی با قانون مغایرت داشته باشد باید جلوی آن را گرفت در این رابطه شفافیت امر مهمی است.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: در برخی از موارد محرمانگی وجود دارد، اما باید جایی که نیاز است با مردم شفاف بود.

رئیس دستگاه قضا ادامه داد: موضوع دیگر مبارزه با فساد است نباید در هیچ کجای نظام اسلامی فساد را قرار داد، زیرا با شاخص عدالت گستری هماهنگ نیست و ظلم به مردم است.

او تصریح کرد: اینکه همه یکباره در جمهوری اسلامی معصوم شدند درست نیست، زیرا امکان خطا و اشتباه در همه وجود دارد البته فساد و تخلف با یکدیگر متفاوت هستند.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: فساد یعنی دست زدن به بیت المال و حقوق مردم، دزدی، ارتشا، پوریان و رانت خواری و نمی توان از این امور گذشت؛ امروز باید همه دستگاه ها دایره مبارزه با فساد داشته باشد.

رئیس دستگاه قضا درباره وظیفه قوه قضائیه گفت: وظیفه ما برخورد با مفسد است و هرکجا مفاسدی ببینیم با او برخورد می کنیم، اما ساختار فساد زا هم باید ازبین برود.

او با اشاره به ساختار فساد زا گفت: بعضی از خصوصی سازی ها بر فنا دادن اموال مردم و بیت المال است و نمی توان آنرا خصوصی سازی دانست.

حجت الاسلام و المسلمین با بیان اینکه داد مردم در گوشه و کشور خصوصی سازی است، گفت: آنچه قانون تدوین کرده است بر آنچه که انجام شده مغایرت دارد.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: دلیل رفتن من به تبریز و ماشین سازی خصوصی سازی های آن بود در مقطعی آقایی به نام حاج قربان علی که نه سواد کار ماشین سازی داشت و نه تخصص و اهلیت قانونی با گرفتن۳۰۰ میلیون دلار به عنوان تسهیلات بانکی در بازار آزاد آنرا را فروخت و این شرکت را به عنوان خصوصی سازی خرید.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: او هیچ آورده ای نداشت و تمام آن مال مردم بود و کم کم این نگین درخشان دچار مشکل شد و دستگاه قضا حاج قربان علی را محکوم کرد و ماشین سازی را به فردی متخصص سپرد.

او ادامه داد: نشست بعدی من با کارکنان اراک بود و مسئولان به من گفتند آنچه کارگران گفتند حرف ما هم هست و نمونه این موارد در تمام استان ها وجود دارد و دستگاه قضا پیگیری هارا انجام داد و ما نسبت به این ها جا نخوردیم و نخواهیم خورد.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان اینکه پرونده خصوصی سازی در دستور کار است، گفت: اجازه نخواهیم داد یکدانه از این پرونده ها دیگر در کشور انجام شود و ما تمام موارد را پیگری خواهیم کرد.

درحال تکمیل...

تماشاخانه تصویر

{gallery}1184345{/gallery}

افزودن نظر