توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1183279
مشاور شهردار تهران در امور توان یابان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

رضایت معلولان از اقدامات ستاد مناسب سازی معابر

عین‌القضات گفت: مناسب سازی معابر پایتخت نقطه توقف ندارد و باید همواره ادامه داشته باشد.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، معلولان از اقدام های ما درستاد مناسب سازی معابر راضی هستندعلی اصغر عین القضات مشاور شهردار تهران در امور توان یابان در گفت وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین اقدام های انجام شده جهت تسهیل تردد معلولان، افراد کم توان و ناتوان، با تأکید بر این نکته که از شرایط موجود راضی هستیم، گفت: تا به امروز اقدام های خوبی برای مناسب سازی معابر پایتخت جهت تردد معلولان، افراد کم توان و ناتوان،انجام شده است اما باید بگویم که به صورت صد در صدی از شرایط راضی نیستم، ولی تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا شرایط زندگی در پایتخت را برای افراد معلول و کم توان در پایتخت بهتر کنیم.

مشاور شهردار تهران در امور توان یابان افزود: مناسب سازی معابر و اماکن پایتخت فرآیندی نیست که در یک نقطه متوقف شود و باید اعلام کنم ما در این دوره مدیریت شهری توانستیم با حذف موانع U شکل از پیاده راه، شرایط تردد افراد معلول و کم توان از پیاده راه را فراهم کنیم.

عین القضات با اشاره به مناسب سازی ۲۲ میدان میوه و تره بار برای معلولان و افراد کم توان، ادامه داد: در کنار مناسب سازی میادین میوه و تره بار، ۲۲ بوستان نیز برای افراد کم توان مناسب سازی شد که با احتساب ۴۴ بوستان قبل تعداد بوستان های مناسب سازی شده برای معلولان و افراد کم توان در پایتخت به ۶۶ بوستان رسیده است.

او افزود: یکی دیگر از اقدام های ما مناسب سازی ایستگاه های بی آر تی جهت استفاده افراد معلول و کم توان بود و در کنار آن نیز تا پایان سال جاری تعداد ۴۹ دستگاه آسانسور نیز در تمامی ایستگاه های مترو نصب می شود.

مشاور شهردار تهران در امور توان یابان در پاسخ به این سوال که آیا امروز افراد کم توان و ناتوان از مناسب سازی معابر و اماکن پایتخت جهت تردد راضی هستند یا خیر، ادامه داد: به طور حتم افراد معلول از شرایط موجود ابراز رضایت می کنند، اما باید گفت در نقاط مختلفی از شهر ما برای مناسب سازی معابر جهت تردد معلولان توفیق چندانی نداشتیم.


بیشتر بخوانید: احداث ۱۰ بازار میوه و تره بار محلی و محله ای در مناطق ۲۲ گانه تهران


عین القضات با اشاره به منطقه بازار بزرگ تهران، گفت: در بازار اگر پیاده راه را آزاد کنیم باتوجه به تردد ۷۰ هزار موتور سیکلت در آن منطقه به طور حتم مشکلات و حوادثی برای شهروندان ایجاد می شود اما باید گفت ما رخی از مسیر های بازار را با ایجاد موانعی برای تردد افراد معلول و وارد نشدن موتور سیکلت به پیاده راه مناسب سازی کردیم.

مشاور شهردار تهران در امور توان یابان تصریح کرد: ما در یک سال و نیم گذشته تعداد ۲۲ بوستان را جهت تردد افراد معلول و کم توان مناسب سازی کردیم که امروز شهروندان می توانند با مراجعه به دفاتر بوستان ها به صورت رایگان ویلچر دریافت کنند و نکته دیگر این است که ما در مدیریت شهری تأکید کردیم که هیچ پروژه شهری بدون مناسب سازی جهت معلولان افتتاح نشود.

او ادامه داد: برای افراد معلول و نابینا برنامه ای طراحی شد که معلولان و نابینایان با نصب آن بر روی تلفن های همراه می توانند از معابری که جهت استفاده آن ها مناسب سازی شده است، آگاهی پیدا و باتوجه به معابر مناسب سازی شده مسیر خود را انتخاب کنند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1183279{/gallery}

افزودن نظر