توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1171693
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

روانشناسی فرزندان بر اساس ترتیب تولد/ فرزند چندم خانواده هستید؟

یک روانشناس گفت: رفتار والدین با نخستین فرزند متفاوت است و انتظارات و نگرانی های والدین در فرزند اول فرق دارد.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، ویژگی رفتاری فرزندان براساس ترتیب تولدمحموباقر حسنوند روانشناس و مشاور خانواده در در گفت وگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره رفتارهای کودکان براساس ترتیب تولد اظهار کرد: رفتار والدین با نخستین فرزند متفاوت است و نگرش ها، انتظارات، مهارت های فرزندپروری و نگرانی های والدین در فرزند اول فرق دارد.

این روانشناس گفت: والدین در به دنیا آمدن فرزند اول تجربه کافی ندارند به همین دلیل پیش از تولد فرزند خود برای تربیت فرزندشان ایده آل فکر می کنند در نتیجه سطح انتظارات از کودکشان بالاست.

وی افزود: فرزندان اول قانون مند، خودخواه، خودرای هستند و با دیگران سخت ارتباط برقرار می کنند همچنین فرزندان اول مسئول برآورده کردن خواسته های والدین خود هستند.

حسنوند ادامه داد: والدین در تربیت فرزندان دوم سهل گیرانه تر عمل می کنند و سخت گیری های فرزند اول را ندارند همچنین تبعیت فرزندان دوم از والدین کمتر است.

این روانشناس اضافه کرد: فرزندان اول به دلیل اینکه تنها با دو فرد بزرگسال (والدین) بزرگ شده اند زود بزرگ شده و دوران کوتاهی کوتاه تری دارند و فرزندان دوم به دلیل اینکه با فرزندان اول بزرگ می شوند دوران کودکی بیشتری دارند.

وی بیان کرد: فرزندان آخر (ته تغاری ها) در فضایی بزرگ می شوند که تعداد فرزندان در خانه زیاد است بنابراین انواع حمایت ها از آنها صورت می گیرد چراکه اگر فرزند آخر را دعوا کنند همه از آنها حمایت می کنند.

حسنوند تصریح کرد: به دلیل حمایت های زیادی که از فرزند آخر میشود روی پای خود نمی ایستند و حمایت عاطفی از آنها بیشتر است و نظم رفتاری یک فرزند بزرگسال در آنها دیده نمی شود.

این روانشناس خاطرنشان کرد: علاوه بر تربیت فرزندان، ترتیب تولد، جنسیت در شکل گیری رفتارهای کودکان موثر است همچنین دختری که محیط مردانه بزرگ شود رفتاری پسرانه دارد و بلعکس پسرانی که با دختران بزرگ شود رفتاری دخترانه دارد.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1171693{/gallery}

افزودن نظر