جوانان باید به رهبران جنبش حل مسئله در کشور تبدیل شوند

اختتامیه بزرگترین رویداد سیاست گذاری «پیچ خط مشی» در حوزه کارآفرینی اجتماعی و توسعه پایدار استان سیستان و بلوچستان باحضور جمعی از نخبگان و مسئولان در دانشگاه زاهدان برگزار شد.

اختتامیه بزرگترین رویداد سیاست گذاری «پیچ خط مشی» درحوزه کارآفرینی اجتماعی و توسعه پایدار استان سیستان و بلوچستان صبح جمعه باحضور جمعی از نخبگان و مسئولان در دانشگاه زاهدان برگزار شد.

مهرداد بذرپاش معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم اظهار کرد: برگزاری اینگونه برنامه ها برای این است که بررسی کنیم چگونه ایده جوانان مستعد و متفکر را به عمل تبدیل کنیم.
رئیس هیئت مدیره بنیاد احسان افزود: امروز اغلب جوانان کشور تحصیل کرده هستند. صرفا با نقد کردن، مشکلات کشور حل نمی شود، در سیستان و بلوچستان برخلاف ظرفیت‌ها و استعدادهای بسیار، مشکلات زیادی وجود دارد که باید با استفاده از دانش و پژوهش و ایده ها، راهکاری برای برطرف کردنشان پیدا کنیم.
وی ادامه داد: ما در مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد احسان کار را از سیستان و بلوچستان شروع کردیم استانی که سرشار از استعداد است اما کمتر دیده شده است، استقبال از این برنامه بسیار خوب بود، هم ایده ها و هم اقبال خوب بود،
وی خطاب به دانشجویان گفت: باید روحیه خودباوری را در خود نهادینه کنید، عزم خود را برای تبدیل ایده به عمل جزم کنید، امروز وظیفه جوانان ایرانی این است که رهبران جنبش حل مسئله در کشور شوند، زیرا امروز بیشتر از همیشه به رهبران اجتماعی حل مسئله نیاز داریم.
وی ادامه داد: با این اقدامات در تاریخ ماندگار می شوید، باب حل مشکلات مردم را گشودن راهی برای ماندگار شدن در تاریخ است.
بذرپاش افزود: باید مشکلات استان را به مدد تفکر، ایده و پژوهش برطرف کنیم، اگر ایده ها و اقدامات پژوهشی در بسته بندی های خوب و مناسب ارائه شود، قطعا هم مردم و هم مسؤولان بهتر استقبال می‌کند.
معاون دانشگاه سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم اظهار کرد: پژوهش و نوآوری برای ساخت آینده بهتر است، هیچ ملتی بدون استعداد وجود ندارد.
دکتر کردی افزود: اگر ملتی با مشکل و موانعی در زمینه های مختلف به ویژه اقتصادی مواجه است، بدانید استعدادهای نیروهای انسانیشان یا شناسایی نشده و یا درست شناسایی و مدیریت نشده است.
وی با تشکر از ستاد اجرایی فرمان امام بخاطر برگزاری این رویداد خاطرنشان کرد: اینگونه مراسم زمینه بروز استعدادها را فراهم و قطعا اشتغال و توسعه را به دنبال خواهد داشت.
وی افزود : این جنبش برای استقلال اقتصادی و توسعه پایدار کشور آغاز شده است زیرا یکی از رسالت های دانشگاه سیستان و بلوچستان پرداختن به این موضوعات است.

افزودن نظر