برخورد قاطعانه با بروز فساد در میان سردفتران

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از فعالیت ۱۱هزار سردفتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق خبر داد و گفت: سران دفاتر جزئی از دستگاه قضا هستند و درصورت بروز فساد، با آنها برخورد قاطعانه می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، ذبیح اله خدائیان در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس گفت: وجود ۱۱ هزار سردفتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق در کشور نمونه موفقی برای خصوصی سازی و استفاده از ظرفیت مردم برای حل مشکلات است.

وی بر کاهش تصدی گری دولت تاکید کرد و افزود: بسیاری از امور تصدی گری در سازمان ثبت اسناد و املاک را می توان به دفاتر اسناد واگذار کرد.

خدائیان در پاسخ به نظارت سازمان بر عملکرد سردفتران و برخورد با متخلفان گفت: سران دفاتر اسناد رسمی جزئی از قوه قضائیه هستند و اگر فسادی رخ دهد قاطعانه با آن برخورد می شود.

معاون رئیس قوه قضائیه گفت: البته رویکرد حمایتی از سردفتران را نیز با فعال کردن دادگاههای انتظامی مبارزه با تخلفات و به‌روز شدن رسیدگی به پرونده های این حوزه دنبال می کنیم.

وی ادامه داد: در این مسیر لازم است کارگروهی از معاونت امور اسناد، توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت و کانون سردفتران برای رفع مشکلات سامانه ها و بویژه سامانه ثبت آنی اقدام کنند.

خدائیان بر انجام معاملات رسمی و کاهش معاملات قولنامه ای تاکید کرد و گفت: افزایش نقل و انتقالات با اسناد رسمی موجب کاهش هزینه های مردم و کاهش حجم پرونده های ورودی به دستگاه قضا می شود.

انتهای پیام/

افزودن نظر