آسیب ۵ تا ۷۰ درصدی زلزله به ۴۰ روستای میانه

نماینده مردم میانه در مجلس گفت: زلزله در مناطق میانه و سراب تخریبات و تلفاتی را به دنبال داشته است به طوریکه ۴۰ روستای شهرستان میانه دچار تخریب ۵ تا ۷۰ درصد شده است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، یعقوب شیویاری اظهار کرد: از لحظه اعلام زلزله در منطقه میانه به منطقه و کانون زلزله آمدیم و الحمدالله الان وضعیت آرام بوده و مردم زلزله زده اسکان موقت دارند.

وی با بیان اینکه از صبح دیروز عملیات آواربرداری انجام شده است، گفت: زلزله در مناطق میانه و سراب تخریبات و تلفاتی را به دنبال داشته است به طوریکه ۴۰ روستای شهرستان میانه دچار تخریب ۵ تا ۷۰ درصد شده است و البته برخی از ساختمان ها در روستاها نیز با تخریب ۱۰۰درصد روبه رو است.

نماینده مردم میانه در مجلس ادامه داد: طبق آخرین اطلاعات به دست آمده تاکنون ۵ نفر در اثر زلزله جان خود را از دست داده و ۱۵۰ نفر مصدوم شده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مصدومان حالت وخیم داشت که برای درمان به تبریز منتقل شده است.

شیویاری با اشاره به ثبت ۱۵۰ پس لرزه تا ساعت ۱۸ امروز، توضیح داد: از فردا عملیات آواربرداری به صورت جدی انجام خواهد گرفت و از همه مردم درخواست داریم تا آرامش خود را حفظ کنند.

وی با بیان اینکه مردم نگران اموال و احشام تلف شده خود هستند، تصریح کرد: جلسات متعددی با استاندار، وزیر صمت و مدیران کل مربوطه داشتیم که نتایج آن با بررسی به اجرا درخواهد آمد.

نماینده مردم میانه متذکر شد: احتمالا مردم منطقه به خاطر اسکان موقت و توزیع اقلام و چادر نارضایتی جزئی خواهند داشت که حتما حل خواهیم کرد.

وی ابراز کرد: با توجه به اینکه زلزله ۵/۹ ریشتر بود ولی خدا را شاکر هستیم که تلفات آنچنانی نداشت ولی این زنگ خطری برای ما بود تا به بهبود و مقاوم سازی مساکن روستایی توجه ویژه ای شود که از فردا مسوولان بنیاد مسکن در این خصوص دست به کار خواهند شد.

شیویاری ادامه داد: قطعاً هیات دولت تصمیمات جدی در خصوص اعطای وام های بلند مدت و کم بهره خواهد داشت زیرا میانه یک منطقه کاملا کوهستانی بوده و این روستاهای آسیب دیده نیز در دامنه کوه بزقوش قرار دارند و با توجه به رسیدن فصل سرما، مردم از لحاظ اسکان دائم با مشکلات جدی روبرو هستند.

افزودن نظر