تداوم ارائه خدمات درمانی هلال‌احمر تا پایان صفر در عراق/ خدمت‌رسانی ۱۵۰ کادر درمانی تازه نفس در ۵ درمانگاه

تداوم ارائه خدمات درمانی هلال‌احمر تا پایان صفر در عراق/ خدمت‌رسانی ۱۵۰ کادر درمانی تازه نفس در ۵ درمانگاه
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: در دور دوم خدمت رسانی هلال احمر به زوار اربعین، با توجه به کاهش تعداد زوار عتبات عالیات و کاهش تعداد مراجعان به درمانگاه‌های این سازمان، تعداد نیرو‌های هلال احمر نیز کاهش پیدا کرده است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، محمد تقی حلی ساز با اشاره به اینکه از شب گذشته ۱۵۰ نیروی تازه نفس در قالب کادر درمانی درمانگاه ها وارد عراق شده اند، گفت: کادر درمانی در دور نخست خدمات رسانی به زائران بعد از ۲۰ روز خدمت شبانه روزی، در حال بازگشت به ایران هستند.

وی، از فعالیت سه درمانگاه الماس شرق، بلدالاولیا و ملاک در کربلا و دو درمانگاه نبأ و ام القری در شهر نجف به عنوان درمانگاه های ثابت هلال احمر ایران تا پایان ماه صفر خبر داد و افزود: درمانگاه های هلال احمر ایران در کاظمین و سامرا نیز به تدریج در حال تعطیل شدن هستند و ظرف یکی دو روز آینده به فعالیت خود پایان خواهند داد.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا انتظارات شما از خدمت رسانی به زائرین اربعین در عراق برآورده شده است؟ گفت: البته که دیگران باید ما را نقد و ارزیابی کنند، اما با توجه به کیفیت خدمات ارائه شده در حجم فشرده کاری، کمتر پیش آمد که نارضایتی مردم را در خصوص ارائه خدمات درمانی شاهد باشیم.

وی همچنین با اشاره به ارزیابی مثبت مسئولان در بازدید از درمانگاه های هلال احمر ایران در عراق گفت: این بازخورد های مثبت، مایه دلگرمی تیم اعزامی مرکز پزشکی هلال احمر به عراق و ادامه روند ارائه خدمات درمانی تا پایان ماه صفر است.

افزودن نظر