حضور هلال احمر در اربعین، برای مردم جای دلگرمی است

حضور هلال احمر در اربعین، برای مردم جای دلگرمی است
معاون اول رئیس جمهور و علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر از درمانگاه ام القری جمعیت هلال احمر در نجف و روند خدمت رسانی به زائران امام حسین بازدید کردند.

عصر روز گذشته بیست و هفتم مهر ۹۸ مصادف با اربعین حسینی، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور همراه با علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر از روند خدمت رسانی به زائران حسینی در درمانگاه ام القری واقع در شهر نجف، بازدید کردند.

جهانگیری در حاشیه این بازدید گفت: جمعیت هلال احمر در همه رویدادها و حوادث حضور عالی داشته، هم در حوادثی که در ایران بوده همچون زلزله کرمانشاه و سیل امسال و هم در رویدادها و حوادث خارج از کشور همیشه حضور موثر داشته است. طی این ۵-۶ سال اخیر که توفیق داشتم در روز اربعین در این رویداد بزرگ حضور داشته باشم، یکی از جاهایی که بازدید کردم درمانگاه های جمعیت هلال احمر بوده است.

معاون اول رئیس جمهور گفت: همانطور که می بینیم خوشبختانه در جمعیت هلال احمر هم جوانان با انگیزه و علاقمندی در خدمت به مردم حضور دارند و هم پزشکان متخصص، دلسوز و علاقمند که در مواقعی که احساس می کنند حضورشان سرنوشت ساز و تعیین کننده است، همکاری خوبی دارند.

وی گفت: درست است که ما با کشور عراق برادر هستیم ولی باز هم هر کشوری قوانین و مقرراتی دارد که اگر ندانیم با مشکل مواجه می شویم؛ مراقبت و مدیریت سفر یک جمعیت ٣ و نیم میلیونی از یک کشور به کشور دیگر، کار بسیار سختی است. اینکه به مردم اطمینان کامل داده شود که در این کشور مراکزی مثل هلال احمر در کنارشان است و در وقت سختی، درد و ناراحتی با آنها همراهی و کمک می کند، جای دلگرمی برای مردم است.

جهانگیری گفت: جمعیت هلال احمر در راهپیمایی اربعین بسیار خوب کار کرده است. کارها را باید نسبت شرایط پیش رو مدیریت و برنامه ریزی کنیم که ان شاالله این استعداد، توان و علاقمندی را همیشه داشته و افزایش دهیم.

افزودن نظر