چمران: شهردار تهران باید از مردم و خانواده شهدا عذرخواهی کند

چمران: شهردار تهران باید از مردم و خانواده شهدا عذرخواهی کند
رئیس سابق شورای شهر تهران با اشاره به حذف عنوان شهید از برخی از معابر شهر تهران گفت: شهردار تهران به جای اظهارات نادرست درباره حذف عنوان شهید، از شهروندان تهرانی و خانواده شهدا عذرخواهی کند.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز،

- اخبار اجتماعی -

مهدی چمران در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به حذف عنوان شهید از برخی از معابر و خیابان های شهر تهران اظهار کرد: این اقدام عجیب و تازه ای است که از سوی مدیریت شهری کلید خورده و عجیب تر آنست که این اتفاق را به مدیریت شهری گذشته منتصب می کنند!

وی تصریح کرد: این رسم بسیار بدی است که افراد و گروه ها، کارهای خوب را به خود منتصب می کنند و هر کار بدی را به مدیران و افراد گذشته منصوب می کنند و متاسفانه در روزهای گذشته نیز شاهد همین اتفاق بوده ایم که برخی از اعضای شورای شهر تهران حذف عنوان شهید را به مدیریت گذشته منتصب کرده اند که قطعاً خلاف است.

رئیس سابق شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: در گذشته به شدت به نام شهدا حساس بودیم و حتی اگر در صحن شورا، عضوی از شورای شهر تهران سهواً نام خیابانی را بدون کلمه شهید مطرح می کرد به وی تذکر می دادم که البته تذکر مودبانه بود و موضوع را یادآوری می کردم.

وی ادامه داد: همچنین در گذشته برخی از معابر از جمله بزرگراه شهید صیاد شیرازی، شهید مدرس و شهید کاوه فاقد عنوان شهید بودند که در مدیریت گذشته عنوان شهید را به آنها اضافه کردیم و البته کاری را انجام ندادیم و تنها به وظیفه خود عمل کردیم.

چمران ادامه داد: دوستان در شورای شهر تهران و همچنین در شهرداری باید به اشتباه خود اقرار کنند و ممکن است اشتباه آنها سهوی باشد که باید سریعاً به اشتباه خود اقرار و موارد مطرح شده را اصلاح کنند.

وی همچنین به بخشی از سخنان حناچی شهردار تهران نیز اشاره و تصریح کرد: آقای شهردار عنوان کرده که برای انتخاب سریع مسیر باید متن تابلوها کوتاه تر باشد که با فرض قبول این صحبت ها باید عنوان کنم مگر متن تابلوهای که بر سر کوچه ها نوشته شده، چقدر بلند است! مگر خودروها چه سرعتی را در این معابر دارند که آقای شهردار به جای عذرخواهی اینگونه عنوان کرده است و جا دارد شهردار تهران از شهروندان تهرانی به ویژه خانواده شهدا عذرخواهی کند.

چمران در پایان ضمن تاکید مجدد بر اینکه نباید شورای فعلی شهر تهران اشتباهات خود را گردن شورای گذشته بیندازد، گفت: امیدواریم هر چه زودتر دوستان اشتباه خود را اصلاح کنند.

واکنش شهردار تهران به حذف عنوان " شهید" در برخی از معابر تهران
قلع وقمع جدید "عنوان شهید" از خیابان ها توسط شهرداری تهران! + تصاویر
ورود وزارت کشور به حذف عنوان شهید در تهران و برخی از شهرها
حذف عنوان "شهید" به ایستگاه های بی آرتی رسید! + عکس

انتهای پیام/

افزودن نظر